Plakat_czXIX Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych

edycja 2014/2015

Patronat
Wojewoda Łódzki – Jolanta Chełmińska
Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień
Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska
Łódzki Kurator Oświaty – Jan Kamiński
Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

Patronat medialny

„Dobre Praktyki. Innowacje w edukacji”
„Przegląd Edukacyjny”

Organizatorzy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

Gość honorowy
Dymitr Hołówko

Podsumowanie projektu odbyło się 26 marca 2015 roku w Muzeum Miasta Łodzi (Łódź, ul. Ogrodowa 15).  W ramach tegorocznej edycji odbyły się trzy konkursy: fotograficzny, literacki i plastyczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 186 uczniów z 39 szkół zawodowych  z naszego miasta i województwa. Komisje konkursowe poddały ocenie 90 prac fotograficznych65 prac literackich i  94 prace plastyczne. W projekt zaangażowanych było 68 nauczycieli, opiekunów młodzieży.

Obecnością swą zaszczycił nas gość honorowy – Dymitr Hołówko, znakomity polski aktor filmowy i teatralny. W uroczystości udział wzięli: posłanka na Sejm RP Elżbieta Królikowska-Kińska, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi Tomasz Trela, radna Rady Miejskiej w Łodzi Małgorzata Niewiadomska-Cudak, dyrektor Wydziału Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi Beata Jachimczak, starszy specjalista w Wydziale Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi Barbara Suchara, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Łodzi Anna Garmulewicz-Polińska, wiceprzewodniczący Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Wacław Bierkowski, przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Tadeusz Barański, kierownik Zakładu Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego profesor Jolanta Fiszbak, dyrektor z firmy Veolia Energia Łódź Dariusz Zawisza, przedstawiciel Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Agata Szymczak, przedstawiciel Związku Zawodowego NZSZ Solidarność Andrzej Keller, redaktor Obserwatorium Edukacji Włodzisław Kuzitowicz, jurorzy, dyrektorzy szkół zawodowych, finaliści Przeglądu i ich artystyczni opiekunowie. Współorganizatorów reprezentowały: Elżbieta Paciejewska-Stolarz – dyrektor WODN w Łodzi i Elżbieta Gonciarz – wicedyrektor ŁCDNiKP

Słowa do bohaterów tej uroczystości – młodych twórców z regionu łódzkiego skierowali: posłanka na Sejm RP Elżbieta Królikowska-Kińska, pierwszy wiceprezydent Miasta  Łodzi Tomasz Trela, gość honorowy – Dymitr Hołówko, dyrektor ZSP nr 9 w Łodzi Henryka Michalska, dyrektor WODN w Łodzi Elżbieta Paciejewska-Stolarz, wicedyrektor ŁCDNiKP Elżbieta Gonciarz, wiceprzewodniczący Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Wacław Bierkowski, kierownik Zakładu Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego profesor Jolanta Fiszbak i przedstawiciel jurorów – dr Małgorzta Gajak-Toczek.

Podsumowaniu Przeglądu towarzyszyła wystawa prac fotograficznych i plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach. Podczas pokazu multimedialnego zaprezentowane zostały również wszystkie fotografie finalistów konkursu fotograficznego. Z nagrodzonymi pracami literackimi uczestnicy gali mogli zapoznać się podczas programu artystycznego, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi pod kierunkiem dr Małgorzaty Gajak-Toczek. Przy realizacji spektaklu współpracowali: dr Beata Gala-Milczarek z Zakładu Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Ewelina Assendrich, Marcin Mielnicki, Patrycja Pietrasik, Paulina Śliwińska i Monika Wdowińska – członkowie Koła Sympatyków Dydaktyki Polonistycznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Zmagania konkursowe oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
KONKURS FOTOGRAFICZNY

MONIKA CZUBACZYŃSKA-SZRAM – Artysta plastyk
MICHAŁ MIKUŁA- Polskapresse Sp. z o.o. Odział Prasa Łódzka
JAN BODO-KAFTAŃSKI – Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

KONKURS LITERACKI

DOROTA CERAN- Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
MAŁGORZATA GAJAK-TOCZEK- Uniwersytet Łódzki
ANNA IWICKA-OKOŃSKA – Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

KONKURS PLASTYCZNY

PIOTR KARCZEWSKI – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
JOLANTA MASTALERZ – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi
AGATA SZYMCZAK – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

 

Laureaci XIX Przeglądu Twórczości

KONKURS FOTOGRAFICZNY – TEMAT: „DZIWNY JEST TEN ŚWIAT”

I miejsce

Natura odbiera co swoje ANALOGS
MACIEJ CWALINA za fotografię „Natura odbiera, co swoje”
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Łodzi
opiekun: Anna Golczyńska-Smyczek

II miejsce

ROKSANA NIKODEMSKA za fotografię „Świat, w którym maska to część twarzy”
Zespół Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim
opiekun: Agnieszka Wolińska-Matczak

III miejsce

Monika_Torbiarczyk Fontasmagoryczna

MONIKA TORBIARCZYK za fotografię „Fantasmagoryczna”
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
opiekun: Agata Tomaszewska

Wyróżnienia:

Patrycja_Anielak
PATRYCJA ANIELAK za fotografię „Symbioza”
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
opiekun: Monika Kowalska

 

KAROLINA KURZELEWSKA za fotografię „Stara maleńka”
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
opiekun: Agnieszka Bartnik

KONKURS LITERACKI – KATEGORIA POEZJA – TEMAT DOWOLNY

I miejsce
MAŁGORZATA PIETRUSZKA za wiersz „Jestem”
Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie
opiekun: Jarosław Olczak

II miejsce
IZABELA STEFAŃSKA za wiersz „Ulotność czasu”
Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
opiekun – Monika Markowska

III miejsce
DAMIAN FILIPIAK za wiersz  „Słowa”
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
opiekun – Agnieszka Kwiatkowska

III miejsce
SEBASTIAN KĘDZIORA za wiersz  „Odbicie w szybie”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun: Monika Stępniak-Jankowska

Wyróżnienie

ARTUR SMOLARCZYK za wiersz „Nie interesuje mnie róża pachnąca”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun – Monika Stępniak-Jankowska

KONKURS LITERACKI – KATEGORIA PROZA – TEMAT DOWOLNY

I miejsce
PRZEMYSŁAW KIJAS za utwór  „Rozmyślania o współczesności”
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
opiekun: Iwona Graczykowska

II miejsce
ADRIANNA AMROSZKIEWICZ za utwory  „Studnia życzeń”„Ona”
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
opiekun: Marzena Baran-Radwańska

III miejsce
SZYMON SZCZEPANIK za utwór  „Uczucie i Umysł”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun: Agnieszka Kłosińska

Wyróżnienie:

WERONIKA FIBAK za utwór „Fotografie”
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
opiekun: Agnieszka Karnicka-Błaszczyk

KONKURS PLASTYCZNY – TEMAT DOWOLNY

I miejsce

ALEKSANDRA STOŁOWSKA za pracę „Zimowa cisza”
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
opiekun: Ryszarda Malarska

II miejsce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

BARBARA KLIMACKA za pracę „Vintage”
Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
opiekun: Jerzy Mendak

III miejsce

ANNA KUSIAK za pracę „Zwierciadło duszy”
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
opiekun: Jolanta Adamczewska

Wyróżnienia

OLGA KARDAS_MK-1876OK

OLGA KARDAS za prace „Mechaniczne piękno” i „MK-1876OK”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun: Monika Stępniak-Jankowska

MATEUSZ SOBIERAJ _A po drugiej stronie...

MATEUSZ SOBIERAJ za pracę „A po drugiej stronie…”
Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu
opiekun: Sławomira Gaik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MARCEL SOWIŃSKI za prace „Moje miejsce na ziemi – Łagiewniki 1” i „Moje miejsce na ziemi – Łagiewniki 2”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi
opiekun: Józef Goss

Wyróżnienia Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

AGATA KARPIŃSKA za pracę „Łódź dziś i kiedyś”
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
opiekun: Danuta Nowacka

ANGELIKA OWCZAREK_Nasturcja

ANGELIKA OWCZAREK za pracę „Nasturcja”
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
opiekun: Ryszarda Malarska

AGNIESZKA STRUGACZ za pracę „Dziecięca celebracja chwili”
Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
opiekun: Agnieszka Pawełkiewicz

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie, którzy reprezentowali następujące placówki edukacyjne:
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Łodzi
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Łodzi
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi
Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
Zespół Szkół nr 1 w Zgierzu
Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach
Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego
i Praktycznego w Łowiczu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi
Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie
Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Skierniewicach
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie
Zespół Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim
Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie

Organizacją tegorocznej edycji Przeglądu zajmowały się nauczycielki naszej szkoły: Monika Stępniak-Jankowska, Agnieszka Kłosińska i Dorota Białkowska we współpracy z nauczycielem bibliotekarzem Jadwigą Jezierną. Realizację projektu wspierały: dyrektor ZSP nr 9 Henryka Michalska i wicedyrektor Dorota Serwik-Porowska.

Uroczystą galę prowadzili uczniowie klasy III TD –  Olga Kardas i Maciej Nabiałczyk.

Oprawę muzyczną zapewnił Michał Jasnos z klasy IV TB, który wykonał na fortepianie utwór Fryderyka Chopina „Walc h-moll” op.69 nr 2.

W programie artystycznym udział wzięli uczniowie klasy IV TB: Julita Brzezińska, Łukasz Dąbrowski, Michał Jasnos, Łukasz Majchrowski,  Artur Guźliński, Adam Socha,  Jędrzej Wujcik, Igor Zborowski, Patryk Wrzesiński, Dominik Lange.

Prezentację multimedialną obsługiwali: Paulina Stolińska (kl. III TD), Patryk Kostrzewski i Karol Żurawski (kl. IV TC).

Dokumentację fotograficzną uroczystości zapewnili: Marek Budzyński (kl. IV TC), Kamil Kroll (kl. III TD) i Mateusz Lechański (kl. IV TC).

Przy obsłudze gali podsumowującej XIX Przegląd Twórczości artystycznej Uczniów szkół Zawodowych udział wzięli uczniowie klasy III TD: Mariusz Bednarek, Piotr Gajda, Tomasz Janiszewski, Paweł Kacprzak, Szymon Krupiński, Damian Matławski, Łukasz Miernik, Dawid Nowaczyk, Adam Pastusiak , Paweł Pawlak, Przemysław Sochacki, Mateusz Wilk, Krzysztof Wójt oraz Michał Biadoń i Patrycja Puchała z klasy IV TD.

Sztab organizacyjny XX edycji Przeglądu serdecznie dziękuje:
członkom Komisji Konkursowej, którzy poświęcili swój cenny czas na profesjonalną ocenę prac zgłoszonych do konkursów: fotograficznego, literackiego i plastycznego;
nauczycielom-opiekunom za trud włożony w przygotowanie młodzieży do konkursów;
instytucjom i firmom
, które poprzez wsparcie finansowe i rzeczowe umożliwiły organizację wojewódzkiego finału XIX Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych: Łódzkiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole, Firmie Veolia Energia Łódź S.A., Radzie Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi,  Centralnemu Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Wydawnictwu JK;
Łódzkiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego za sfinansowanie i wydanie biuletynu pokonkursowego,
uczniom ZSP nr 9 w Łodzi za organizację gali.

Zdjęcia Mateusz Lechański,  kl. IV TC

 Stronę redaguje nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna