XX Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych – edycja 2015/2016

cz2Patronat
Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau
Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień
Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska
Łódzki Kurator Oświaty – Grzegorz Wierzchowski
Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

Patronat medialny
TVP3 Łódź
Radio Łódź
„Dobre Praktyki. Innowacje w edukacji”
„Przegląd Edukacyjny”

Gość honorowy
      Pan Bronisław Wrocławski

Organizator
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Sztab organizacyjny XX edycji
Koordynator – Monika Stępniak-Jankowska
Członkowie: Dorota Białkowska, Jadwiga Jezierna i Agnieszka Kłosińska.

Nadzór nad całością – dyrektor Henryka Michalska i  wicedyrektor Dorota Serwik-Porowska.

loga

Organizacja XX edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych możliwa była dzięki wsparciu finansowemu:

Urzędu Miasta Łodzi w ramach zadania „Promocja oświaty”,

Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

i Firmy Veolia Energia Łódź S.A.

.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi i sztab organizacyjny Przeglądu serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej edycji: członkom Komisji Konkursowej, którzy poświęcili swój cenny czas na profesjonalną ocenę prac zgłoszonych do konkursów; nauczycielom-opiekunom za trud włożony w przygotowanie młodzieży do Przeglądu; instytucjom i firmom, które poprzez wsparcie finansowe i rzeczowe umożliwiły organizację wojewódzkiego finału XX Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych: Urzędowi Miasta Łodzi, Łódzkiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole, Firmie Veolia Energia Łódź S.A., Muzeum Miasta Łodzi, Centralnemu Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Radiu Łódź oraz Łódzkiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego za sfinansowanie i wydanie biuletynu pokonkursowego; uczniom ZSP nr 9 w Łodzi za organizację gali.

Podsumowanie projektu odbyło się 18 kwietnia 2016 roku w Muzeum Miasta Łodzi (Łódź, ul. Ogrodowa 15).  W ramach tegorocznej edycji zostały przeprowadzone trzy konkursy: fotograficzny, literacki i plastyczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 196 uczniów z 42 szkół zawodowych z naszego miasta i województwa łódzkiego. Komisje konkursowe poddały ocenie 87 prac fotograficznych, 73 prace literackie i 110 prac plastycznych. W projekt zaangażowanych było 74 nauczycieli, artystycznych opiekunów młodzieży.

Prace młodzieży oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

KONKURS FOTOGRAFICZNY

MONIKA CZUBACZYŃSKA – artysta plastyk
MICHAŁ MIKUŁA – Polska Press Sp. z o.o. Oddział w Łodzi
AGATA SZYMCZAK- Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

 KONKURS   LITERACKI

DOROTA CERAN – Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
MAŁGORZATA GAJAK-TOCZEK – Uniwersytet Łódzki
ANNA IWICKA-OKOŃSKA – Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

KONKURS PLASTYCZNY

ANNA DĄBROWICZ – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
PIOTR KARCZEWSKI – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
AGATA SZYMCZAK – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

NAGRODZENI

KONKURS FOTOGRAFICZNY – TEMAT: „ŻYCIE ULICY”

I miejsce

Konrad_Matuszewski_Dzien jak co dzien

KONRAD MATUSZEWSKI za fotografię „Dzień jak co dzień”
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
opiekun – Inga Matuszewska

II miejsce 

antoni_blachnicki_ulamek-sekundy

ANTONI BLACHNICKI za fotografię „Ułamek sekundy”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun – Monika Stępniak-Jankowska

III miejsce

Magdalena_Kowalik_Muzyka ulicy

MAGDALENA KOWALIK za fotografię „Muzyka ulicy”
Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
opiekun – Urszula Kowalczyk

Wyróżnienia

Izabela_Adamczyk_Inwazja samotnosci

IZABELA ADAMCZYK za fotografię „Inwazja samotności”
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli
opiekun – Ewa Pohl

Dominika_Chrzanowska_ Aleja przyjazni

DOMINIKA CHRZANOWSKA za fotografię „Aleja Przyjaźni”
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
opiekun – Bogusław Maksajda

Robert_Trela_Wybuchowa noc

ROBERT TRELA za fotografię „Wybuchowa noc”
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
opiekun – Magdalena Makara

Wyróżnienie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

joanna-juzwik_lodz-pamietamy

JOANNA JUŹWIK za fotografię „Łódź – pamiętamy”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi
opiekun – Sylwia Duda

KONKURS LITERACKI – KATEGORIA POEZJA – TEMAT DOWOLNY

I miejsce

PIOTR MULARCZYK za wiersz [inc.] „jeśli chodzi o pisanie fraszki”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku
opiekun – Aneta Owczarek

II miejsce 

KLAUDIA KULIŃSKA  za wiersz „Bezkrwawe łowy”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
opiekun – Krzysztof Wieczorek

III miejsce

OLIWIA JANOWSKA za wiersz „Weltschmerz”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej
opiekun – Grażyna Król

WYRÓŻNIENIE

ALEKSANDRA RYPALSKA za wiersz „Kici Kici”
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie
opiekun – Piotr Hałucha

SZYMON SZCZEPANIK za wiersz „Danse macabre”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun – Agnieszka Kłosińska

KONKURS LITERACKI -KATEGORIA PROZA – TEMAT DOWOLNY

I miejsce

NATALIA NOWAKOWSKA za opowiadanie „Za płótnem”
Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
opiekun – Jolanta Pilarska

II miejsce 

KAMIL MORAWIEC za opowiadanie „Znów razem?”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku
opiekun – Marta Presz

III miejsce

ALICJA WINIECKA za opowiadanie „Spojrzenie”
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
opiekun – Dorota Chojnacka

KONKURS PLASTYCZNY – TEMAT DOWOLNY

I miejsce   

     Aleksandra Brot_Dominique

ALEKSANDRA BROT za  pracę „Dominique”
Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
opiekun – Jolanta Pilarska

II miejsce 

Piotr Zaleski_Jestem

PIOTR ZALEWSKI za pracę „Jestem?”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi
opiekun – Ewa Kubacka

III miejsce

Izabela Dziedzic_Kwiaty

IZABELA DZIEDZIC za pracę „Kwiaty”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej
opiekun – Aneta Miśkiewicz

Wyróżnienia

 

wyroznienie

Adam Czermiński za pracę „Pędzlem malowane”
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
opiekun – Danuta Nowacka

W__Marta Markowska_Paul Betany

Marta Markowska za pracę „Paul Betany”
Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach
opiekun – Renata Zalewska

wyroznienie-_michal-walczak_prometeusz

MICHAŁ WALCZAK za pracę  „Prometeusz”
Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi
opiekun – Beata Żok

Wyróżnienia Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wyroznienie CMW_Adrianna Szczucka_Powrot onny - pamieci Mariko

ADRIANNA SZCZUCKA za pracę „Powrót <onny> – pamięci Mariko”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim
opiekun – Joanna Wróbel

Wyroznienie CMW_Joanna Wegner_Barwy podwodnego zycia

JOANNA WEGNER za pracę „Barwy podwodnego życia”
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
opiekun – Małgorzata Piotrowska

Szkoły biorące udział w tegorocznej edycji projektu:

  1. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Łodzi
  2. Prywatna Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Opocznie
  3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Łodzi
  4. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie
  5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie
  6. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
  7. Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
  8. Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
  9. Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli
  10. Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
  11. Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
  12. Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi
  13. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
  14. Zespół Szkół nr 1 w Zgierzu
  15. Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
  16. Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu
  17. Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
  18. Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach
  19. Zespół Szkół nr 3 w Wieluniu
  20. Zespół Szkół nr 4 w Skierniewicach
  21. Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
  22. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
  23. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku
  24. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego
    i Praktycznego w Łowiczu
  25. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  26. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi
  27. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim
  28. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
  29. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi
  30. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi
  31. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi
  32. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach
  33. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej
  34. Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
  35. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
  36. Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi
  37. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
  38. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Skierniewicach
  39. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli
  40. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie
  41. Zespół Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim
  42. Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgierzu

Uroczystą galę prowadzili uczniowie klasy IV TD –  Olga Kardas i Maciej Nabiałczyk.

Podsumowaniu Przeglądu towarzyszyła wystawa prac fotograficznych i plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach. Podczas pokazu multimedialnego zaprezentowane zostały również wszystkie prace finalistów konkursu fotograficznego. Z nagrodzonymi pracami literackimi uczestnicy gali mogli zapoznać się podczas programu artystycznego, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi pod kierunkiem dr Małgorzaty Gajak-Toczek.

W programie artystycznym udział wzięli uczniowie klasy III TD ZSP nr 9: Sebastian Chmielecki, Beniamin Grodzicki, Kamil Kresowski, Mieszko Niewiadomski, Mateusz Pawęda, Michał Pągowski, Damian Rogala, Tomasz Siemiński, Adam Sobczyk, Bartosz Wąsik i Filip Witczak. Przy realizacji spektaklu współpracowali: Patrycja Pietrasik, Adam Socha i Monika Wdowińska – członkowie Koła Sympatyków Dydaktyki Polonistycznej Uniwersytetu Łódzkiego, kierowanego przez dr Małgorzatę Gajak-Toczek. W spektaklu wystąpiła również studentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego – Ewelina Assendrich z zespołem tanecznym pod kierunkiem Jędrzeja Kauca ze Szkoły Tańca Urban Dance Zone. Muzyką uroczystość uświetnił  – Michał Jasnos, absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi.

Prezentację multimedialną na galę podsumowującą XX edycję Przeglądu przygotowali: Paulina Stolińska (kl. IV TD), Mateusz Błaszczyński i Jakub Pokorski (kl. I TE). Film dotyczący dwudziestoletniej  historii projektu przygotowali Kamil Kroll i Krzysztof Wójt, uczniowie klasy IV TD.

Dokumentację fotograficzną i filmową uroczystości zapewnili nauczyciele  Sylwester Paczesny i Janusz Rosin oraz uczniowie Kamil  Kroll – klasa IV TD, Patryk Adamczyk i Mateusz Kulpa – klasa II TD.

Przy obsłudze gali udział wzięli uczniowie klasy IV TD – Mariusz Bednarek, Piotr Gajda, Damian Giedrowicz, Radosław Gońda,  Damian Kacański, Paweł Kacprzak, Szymon Krupiński, Damian Matławski, Łukasz Miernik, Paweł Pawlak, Adam Pastusiak, Bartłomiej Pietrzak, Przemysław Sochacki, Mateusz Wilk i Krzysztof Wójt, uczniowie kl. III TC – Mateusz Becht, Arletta Gałecka i Damian Kopeć oraz uczennica klasy I TD Anita Bonikowska.

 

Zdjęcia – Kamil Kroll
Sylwester Paczesny

Regulamin

 Stronę redaguje nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna