XXI Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych – edycja 2016/2017

Patronat
Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau
Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień
Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska
Łódzki Kurator Oświaty – Grzegorz Wierzchowski
Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Patronat medialny
TVP 3 Łódź

Radio Łódź
„Dobre Praktyki. Innowacje w edukacji”
„Przegląd Edukacyjny”

Gość honorowy
Michał Fajbusiewicz

 

Organizator
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Sztab organizacyjny XXI edycji
Koordynator – Monika Stępniak-Jankowska
Członkowie: Dorota Białkowska, Jadwiga Jezierna i Agnieszka Kłosińska.
Nadzór nad całością – dyrektor Henryka Michalska i  wicedyrektor Dorota Serwik-Porowska.

Podsumowanie projektu odbyło się 6 kwietnia 2017 roku w Muzeum Miasta Łodzi (Łódź, ul. Ogrodowa 15).  W ramach tegorocznej edycji zostały przeprowadzone trzy konkursy: fotograficzny, literacki i plastyczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 151 uczniów z 42 szkół zawodowych z naszego miasta i województwa łódzkiego. Komisje konkursowe poddały ocenie 45 fotografii, 79 tekstów literackich i 78 prac plastycznych. W projekt zaangażowanych było 63 nauczycieli, artystycznych opiekunów młodzieży.

Podsumowaniu Przeglądu towarzyszyła wystawa prac fotograficznych i plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach. Nagrodzone prace literackie zaprezentowane zostały przez ich autorów, bądź lektorów podczas gali.

Uroczystą galę prowadzili uczniowie klasy III TC Patryk Świerczyński i Mikołaj Topola. Oprawę muzyczną podsumowania projektu zapewnili studenci III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi z klasy kameralnej dr hab. Aleksandry Nawe, profesor Akademii Muzycznej – pianistka  Sława Stronczyńska i tenor Maciej Madaliński.

Prace młodzieży oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

KONKURS FOTOGRAFICZNY

MONIKA CZUBACZYŃSKA – artysta plastyk

JOLANTA MASTALERZ – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi

MICHAŁ MIKUŁA – Polska Press Sp. z o.o. Oddział w Łodzi

KONKURS LITERACKI

DOROTA CERAN – Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

MAŁGORZATA GAJAK-TOCZEK – Uniwersytet Łódzki         

BEATA GALA-MILCZAREK – Uniwersytet Łódzki

ANNA IWICKA-OKOŃSKA – Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

KONKURS PLASTYCZNY

GABRIELA CICHOWSKA- Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

PIOTR KARCZEWSKI – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi                            

MARZENA ŁUKASZUK – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

PIOTR MASTALERZ – Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej

Wyniki zmagań konkursowych

KONKURS FOTOGRAFICZNY
Temat: „Zaopiekuj się mną – zwierzęta zapomniane, niekochane, niechciane”

I miejsce
ANNA PAPIERZ
za fotografię „Proszę, zabierz mnie ze sobą”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu
opiekunowie – Anna Górecka i Aneta Wojciechowska

 

II miejsce
JACEK DUMKA
za fotografię „Oczekiwanie”
Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
opiekun – Monika Pawłowska-Wielebska

 

III miejsce
DOMINIKA JÓŹWIAK
za fotografie „Ucieczka” i „Zapomnienie”
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi
opiekun – Jolanta Proszak

 

Wyróżnienie
MIKOŁAJ TOPOLA
za fotografię „Starość zza krat”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun – Monika Stępniak-Jankowska

 

Wyróżnienie
AGNIESZKA WOŁOWSKA
za fotografię
„Schronisko – magazyn prezentów niechcianych”
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie
opiekun – Bogumiła Banasik

 

KONKURS LITERACKI
Kategoria poezja – temat dowolny

II miejsce
MIKOŁAJ OBALSKI
za wiersz [inc.] „Czekam”
Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
opiekun – Urszula Kowalczyk    

III miejsce
SZYMON SZCZEPANIK
za wiersz „Ludziska”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun – Agnieszka Kłosińska

Kategoria proza – temat dowolny

I miejsce
NATALIA NOWAKOWSKA
za utwór „Bajka o barwach”
Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
opiekun – Jolanta Pilarska

II miejsce
KAMIL MOKRZYŃSKI
za utwór „Tylko dla dorosłych”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku
opiekun – Aneta Owczarek

III miejsce
MAŁGORZATA JÓŹWIAK
za utwór „Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy”
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
opiekun – Aneta Jędrzejczyk

KONKURS PLASTYCZNY

I miejsce
ALEKSANDRA BROT
za prace „Płacząca Dalia” i „Wyprawa”
Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
opiekun – Jolanta Pilarska

 

II miejsce
PAWEŁ RETLEWSKI
za pracę „Natura i ja”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie
opiekun – Marek Olejnik

 

III miejsce
WIKTORIA DEFIŃSKA
za pracę „Grawitacja”
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
 opiekun – Ryszarda Malarska

 

Wyróżnienie
NICOLE CZAJKA
za pracę „Capricornus”
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
opiekun – Danuta Nowacka

 

Wyróżnienie
PAULINA FUS
za pracę „Drugie życie”
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
opiekun – Monika Kowalska

 

Wyróżnienie
DAGMARA GADOMSKA
za pracę „Oczy widzą wszystko”
Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi
opiekun – Anna Rossi

Wyróżnienie
MARTA MARKOWSKA
za pracę „MAD MAX: WAR BOY”
Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach
opiekun – Renata Zalewska

Szkoły biorące udział w tegorocznej edycji projektu:

  1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi
    2. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie
    3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie
    4. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
    5. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
    6. Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
    7. Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
    8. Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
    9. Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
    10. Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi
    11. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
    12. Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
    13. Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
    14. Zespół Szkół nr 3 w Pabianicach
    15. Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach
    16. Zespół Szkół nr 3 w Wieluniu
    17. Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
    18. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Koluszkach
    19. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu
    20. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
    21. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku
    22. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu
    23. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu
    24. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu
    25. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi
    26. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim
    27. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
    28. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi
    29. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi
    30. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi
    31. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnocinie
    32. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach
    33. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej
    34. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie
    35. Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
    36. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi
    37. Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi
    38. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
    39. Zespół Szkół w Działoszynie
    40. Zespół Szkół w Pajęcznie
    41. Zespół Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim
    42. Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi i sztab organizacyjny Przeglądu serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej edycji: członkom Komisji Konkursowej, którzy poświęcili swój cenny czas na profesjonalną ocenę prac zgłoszonych do konkursów; nauczycielom-opiekunom za trud włożony w przygotowanie młodzieży do Przeglądu; instytucjom i firmom, które poprzez wsparcie finansowe, rzeczowe i merytoryczne umożliwiły organizację wojewódzkiego finału XXI Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych: Firmie Veolia Energia Łódź S.A, Łódzkiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole, Muzeum Miasta Łodzi oraz Łódzkiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego za sfinansowanie i wydanie biuletynu pokonkursowego; uczniom ZSP nr 9 w Łodzi za organizację gali.

Przy obsłudze gali udział wzięli uczniowie ZSP nr 9 i absolwenci:

Bonikowska Anita – klasa II TD
Bednarek Sebastian – klasa III TC
Borowczyk Julia – klasa I TE
Buczyńska Wiktoria – klasa I TE
Galach Adam – klasa I TE
Fortuna Jakub – klasa I TE
Foryś Mateusz – klasa III TC
Frankowski Bartłomiej – klasa III TC
Jaskuła Szymon – klasa I TE
Jaworska Małgorzata – klasa I TE
Kądziela Michał – klasa I TE
Kowalski Wiktor – klasa I TA
Krawczyk Filip – klasa I TE
Kroll Kamil – absolwent
Lefik Karol – klasa III TC
Papiernik Edwin – klasa I TA
Pietrzko Mateusz – klasa III TA
Poter Jakub – klasa I TE
Purgat Kamil – klasa I TE
Rudniak Damian – klasa III TC
Sałaciński Piotr – klasa III TC
Sieradzki Aleksander – klasa I TE
Szczepanik Szymon – klasa IV TA
Sznej Konrad – klasa I TA
Świerczyński Patryk – klasa III TC
Tomczyk Szymon – klasa I TE
Topola Mikołaj – klasa III TC
Wójt Krzysztof – absolwent
Zapart Filip – klasa I TE
Zerbe Tomasz – klasa III TC

Regulamin-XXI Przeglad

Zdjęcia Kamil Kroll i Adam Pastusiak (absolwenci szkoły)

 Stronę redaguje nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna