Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 5 lutego 2019r. zmarł nauczyciel naszej szkoły Pan Ireneusz Gradowski. Przegrał walkę z ciężką chorobą.
Odszedł wspaniały człowiek. Dobry, pełen życzliwości i empatii kolega. Takim Go zapamiętaliśmy.
W imieniu całej społeczności szkolnej ZSP nr 9 składamy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i Bliskim Pana Irka.

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Skarbowego Łódź – Polesie

Przedstawiciele Urzędu Skarbowego Łódź – Polesie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9. W trakcie zajęć edukacyjnych poruszano m. in. zagadnienia związane z kształtowaniem przedsiębiorczych postaw uczniów. 

  

16 listopada br.  pracownicy Urzędu Skarbowego Łódź – Polesie przeprowadzili wykłady dla uczniów klas czwartych (IVTA, IVTB, IVTD, IVTE) w ramach 11 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Na spotkaniu omówiono podstawowe informacje w zakresie podatków odwołując się do przepisów prawa krajowego i unijnego, przedstawiono prawa i obowiązki podatnika oraz promowano składanie deklaracji drogą elektroniczną. Przedstawiono uczniom obowiązki przedsiębiorcy wynikające z założenia działalności gospodarczej oraz sposoby rozliczania w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej oraz zapoznano ich z możliwymi ulgami podatkowymi. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawać pytania. 

Renata Masica