Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi
Rekrutacja | E-Dziennik |  Plan zajęć | Poczta | Kontakt
srebrna szkoła

Pracownie językowe

Autor: km 2009-12-20 11:47
Tagi: brak.

Wprowadzenie

Mickiewicz, Słowacki, Miłosz, Szymborska witają w pracowniach języka polskiego. Tutaj uczniowie spotykają się z myślą ludzką, powstałą w różnych epokach dziejowych, podróżują wehikułem czasu stykają się z tym wszystkim co dobrem zwać można, spoglądają na błędy i wypaczenia człowieka. Jednym słowem przeżywają niepowtarzalne chwile, a pomagają im w tym nowoczesne środki audiowizualne oraz nowatorskie metody kształcenia. Po tych lekcjach stają się bogatszymi ludźmi.

 

 

 

Szkoła posiada trzy nowocześnie wyposażone pracownie w których uczniowie zdobywają umiejętność posługiwania się językiem angielskim i niemieckim.
Pracownie językowe wyposażone są w telewizory, odtwarzacze kaset video i CD oraz kamerę VHS. Dzięki telewizji kablowej TOYA uczniowie mają możliwość oglądania programów w obu językach. Komputer z dostępem do Internetu pozwala na praktyczne sprawdzenie znajomości języka obcego. W każdej pracowni znajduje się biblioteczka podręczna z której uczniowie mogą korzystać. Nauka języka odbywa się nowoczesnymi metodami aktywizującymi. Ponieważ szkoła kształci w kierunkach technicznych: elektronicznym i elektrycznym, uczniowie na lekcjach języków obcych kształtują umiejętność posługiwania się językiem angielskim i niemieckim ze szczególnym uwzględnieniem terminologii technicznej w tych językach. Umożliwi im to swobodne korzystanie z Internetu oraz obcojęzycznej literatury technicznej.

Strony: 1 -
Copyright © 2009-2011 ZSP9.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by Hard-Pc.pl - Twój sklep kompterowy!