XVII Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych

Patronat
Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień
Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska
Łódzki Kurator Oświaty – Jan Kamiński
Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

Patronat medialny
„ Dobre Praktyki – Innowacje w Edukacji”
„Przegląd Edukacyjny”

Gość honorowy
Pan Jacek Grudzień

Organizatorzy
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

W Muzeum Miasta Łodzi 20 marca odbył się wojewódzki finał XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. W zmaganiach konkursowych w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i fotograficznej wzięło udział 120 uczniów z 23 szkół.
W uroczystości podsumowania projektu udział wzięli: gość honorowy – Pan Jacek Grudzień, przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Firmy Dalkia Łódź S.A., Firmy Engorem Sp. z o.o., Muzeum Miasta Łodzi, jurorów, organizatorów oraz finaliści Przeglądu.

Głos zabrali przedstawiciele organizatorów: Pani Henryka Michalska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, Pani Elżbieta Gonciarz – Wicedyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz  Pani Elżbieta Paciejewska Stolarz –  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Przedstawicielka  Prezydenta Miasta Łodzi odczytała list Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej skierowany do Uczestników i Organizatorów  projektu.

Gość Honorowy – Pan Jacek Grudzień skierował swoje słowa do bohaterów tej uroczystości – młodych twórców z regionu łódzkiego.

Decyzję o przyznaniu nagród w kategorii: twórczość fotograficzna podjęło Jury w składzie: Monika Czubaczyńska – artysta plastyk, specjalista aranżacji wnętrz, Agnieszka Zaręba – dziennikarz radiowy,Michał Mikuła – artysta fotografik.

Spośród 74 fotografii zgłoszonych do konkursu przez 51 uczniów Jury nagrodziło trzy prace i przyznało jedno wyróżnienie.

Nagrody w kategorii twórczość  fotograficzna wręczała Pani Elżbieta Paciejewska-Stolarz – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.


I miejsce 

Marek Gajda „Na chwilę stanął czas”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu
nauczyciel prowadzący – Grzegorz Słoma

 

 

 

 

 

 

II miejsce

Paulina Pawlik „Cyrkiel”
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
nauczyciel prowadzący- Krzysztof Pawłowski

III miejsce

Joanna Brzezińska „Kontrast”
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Anna Wojtulska

Wyróżnienie

Karolina Witek „Mimo wszystko, to już nie lato”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Jolanta Proszak

Decyzję o przyznaniu nagród w kategorii literackiej podjęło Jury w składzie:
Dorota Ceran z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Małgorzata Gajak-Toczek z Uniwersytetu Łódzkiego, Anna Iwicka-Okońska z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Tomasz Cieślak z Uniwersytetu Łódzkiego.

Jury poddało ocenie 38 utworów zgłoszonych do konkursu przez 27 uczestników.
Nagrody w tej kategorii wręczał Pan Jan Bodo-Kaftański – Przewodniczący Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Kategoria – proza

I miejsce – Anna Sobczak „Wyznanie” i ”Chełmno” – Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi – nauczyciel prowadzący – Beata Michalska-Walewska

II miejsce – Przemysław Rembowski „Marzenie: Zespół Szkół nr 3 w Kutnie – nauczyciel prowadzący – Dorota Chojnacka
III miejsce – Agata Grabarczyk „Wirtualna” – Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno- Hotelarskich w Łodzi – nauczyciel prowadzący – Joanna Adamczewska

Kategoria – poezja

I miejsce – Kinga Sobczak „Chcę” i „Francu” – Zespół Szkół nr 3 w Kutnie – nauczyciel prowadzący – Dorota Chojnacka

II miejsce – Karol Przechodzeń „Kasztan” i „Kobieta – kwiat”- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi – nauczyciel prowadzący – Małgorzata Ananicz-Skonieczna

III miejsce – Dariusz Zieliński „Szkoła”- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi – nauczyciel prowadzący – Marta Lewandowska

Decyzję o przyznaniu nagród w kategorii twórczość plastyczna podjęło Jury w składzie:
Piotr Karczewski – artysta plastyk z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Jolanta Mastalerz – artysta plastyk z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi,  Piotr Mastalerz z Instytutu Wzornictwa Politechniki Łódzkiej oraz Agata Szymczak z Muzeum Miasta Łodzi.

W kategorii twórczość plastyczna jury poddało ocenie 53 prace, wykonane różnymi technikami, zgłoszone do konkursu przez 46 uczestników.

Nagrody wyróżnionym wręczała Pani Elżbieta Gonciarz – Wicedyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

I miejsce

Agnieszka Zasada „Poświęcenie
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Danuta Nowacka

III miejsce

Katarzyna Owczarek „Samotność 3 panele”
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Magdalena Muraszewska

   

 II miejsce

Paulina Sęk „Wiosna”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Ryszarda Malarska

Wyróżnienie

Magdalena Gruzińska „Pracownia”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Małgorzata Cieplucha

Wyróżnienie

Kaja Wiatrak „Nad rozlewiskiem”
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Danuta Nowacka

Wyróżnienie

Milena Żyłka „W ogrodzie”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Ryszarda Malarska

Wyróżnienie Muzeum Miasta Łodzi

Aleksandra Maciejewska „Motylem być”
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
nauczyciel prowadzący – Anna Dębska

Wyróżnienie Muzeum Miasta Łodzi

Adrianna Pawlak „Arystokracja”
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie
nauczyciel prowadzący – Małgorzata Ledzion

Wyróżnienie Muzeum Miasta Łodzi

Kesja Koszewska „Muzyczne uniesienie”
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
nauczyciel prowadzący – Anna Dębska

W XVII Przeglądzie Twórczości udział wzięli uczniowie reprezentujący następujące placówki edukacyjne: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Łodzi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6 w Łodzi, Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi, Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku, Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi, Zespół Szkół nr 3 w Kutnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piotrkowie Trybunalskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 13 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi, Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie, Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi, Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych w Łodzi, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie.
Gratulujemy wszystkim finalistom i laureatom.
Wojewódzką galę podsumowującą XVII edycję Przeglądu prowadzili: Krzysztof Smagała i Andrzej Suski – uczniowie klasy III TE. Muzyką uświetnił uroczystość Michał Jasnos, uczeń klasy II TB, który wykonał na fortepianie utwór Fryderyka Chopina „Preludium e- moll” op. 28 nr 4.

Program artystyczny przygotowały studentki – Paulina Bryszewska i Paulina Szafrańska, reprezentujące Koło Naukowe Sympatyków Dydaktyki Polonistycznej Uniwersytetu Łódzkiego pod kierownictwem Małgorzaty Gajak-Toczek oraz Moniki Stępniak-Jankowskiej. W spektaklu udział wzięli uczniowie: Adrian Fijałkowski – klasa I TD, Olga Kardas – klasa I TD, Maciej Nabiałczyk – klasa I TD, Julita Brzezińska – klasa II TB, Artur Guźliński – klasa II TB, Arkadiusz Klimek – klasa II TB, Łukasz Majchrowski – klasa II TB.

Prezentację multimedialną na galę finałową przygotowali Kamil Bakuła i Bartosz Braszak – uczniowie klasy III TE pod kierunkiem Moniki Stępniak-Jankowskiej.

Obsługę fotograficzną zapewnili Kamil Kroll – uczeń klasy I TD oraz Marek Budzyński – uczeń klasy II TC.

Biuletyn pokonkursowy, w którym znalazły się nagrodzone i wyróżnione prace uczestników Przeglądu, opracowany został przez Kamila Bakułę i Bartosza Braszaka – uczniów klasy III TE pod kierunkiem Moniki Stępniak-Jankowskiej.

Poczęstunek przygotowywali uczniowie: Aleksandra Mordzak – klasa I TC, Paulina Stolińska – klasa I TD, Patrycja Puchała – klasa II TD oraz Michał Biadoń – klasa II TD pod kierunkiem Joanny Gawin.

Przy obsłudze projektu pracowali również uczniowie klas III TE i I TD.

Nad całością przygotowań XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych czuwali nauczyciele: Dorota Białkowska, Agnieszka Kłosińska, Monika Stępniak-Jankowska pod czujnym okiem Pani Wicedyrektor Doroty Serwik-Porowskiej.

Nagrody w Konkursie ufundowali: Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Firma Dalkia Łódź S.A., Muzeum Miasta Łodzi i Wydawnictwo JK. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Muzeum Miasta Łodzi za możliwość przeprowadzenia gali podsumowującej XVII edycję Przeglądu we wnętrzach Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich.

Dziękujemy członkom Komisji Konkursowej, którzy poświęcili swój cenny czas na profesjonalną ocenę prac zgłoszonych do konkursów: fotograficznego, literackiego i plastycznego. Dziękujemy Dorocie Ceran, Tomaszowi Cieślakowi, Monice Czubaczyńskiej, Małgorzacie Gajak-Toczek, Annie Iwickiej-Okońskiej, Piotrowi Karczewskiemu, Jolancie Mastalerz, Piotrowi Mastalerzowi, Michałowi Mikule, Agacie Szymczak i Agnieszce Zarębie.

Dziękujemy Łódzkiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego za sfinansowanie i wydanie biuletynu pokonkursowego.

Dziękujemy nauczycielom-opiekunom za trud włożony w przygotowanie młodzieży do konkursów.

Wszystkich nauczycieli i uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Przeglądu.
Organizatorzy

         
 
 
 
   
 
 
 
 
 
         
         
         
         

Regulamin XVII Przeglądu

 Stronę redaguje nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna