CZASOPISMA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Alfabetyczny wykaz czasopism dostępnych w bibliotece szkolnej w wersji papierowej.
Linki odsyłają do oficjalnych stron magazynów.
W serwisie prezentowane są okładki ostatnich numerów każdego tytułu czasopisma.
NUMERY ARCHIWALNE dostępne są w bibliotece szkolnej.
Wykaz poszerzony jest o wybrane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie.

CZASOPISMA PRENUMEROWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ

Auto Motor Sport
Magazyn pokazuje świat motoryzacji w całej jego okazałości. Oprócz testów samochodów, znajdziemy w nim aktualne komentarze i analizy dotyczące produkcji, sprzedaży i serwisowania aut, materiały o nowych tendencjach w technice i stylistyce samochodowej, wiadomości z wielkich wystaw a także relacje z rajdów i wyścigów.

Biuletyn Informacyjny
Miesięcznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Na stronie internetowej Biuletynu Informacyjnego wszystkie numery bieżące i archiwalne dostępne są w wersji elektronicznej.

CD-Action
Magazyn o grach komputerowych. Na ponad 130 stronach znajdziemy nowości ze świata gier, zapowiedzi wydawnicze, recenzje poszczególnych tytułów, dział poświęcony internetowi i programowaniu, testy sprzętu i porady techniczne oraz dział z listami czytelników.

Digital Camera
Digital Camera Polska kierowany jest do pasjonatów fotografii cyfrowej, zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Na ponad 130 stronach profesjonaliści podpowiadają jak najlepiej wykorzystać sprzęt i poprawić fotograficzny warsztat, a także inspirują do kreatywnej pracy z aparatem. Siłą magazynu są nie tylko znakomite zdjęcia, starannie przygotowane teksty poradnikowe oraz wiarygodne, opiniotwórcze testy. DCP to również przydatny przewodnik po nowościach sprzętowych dostępnych na polskim rynku. Ponadto w każdym wydaniu można znaleźć strony poświęcone pracy w Photoshpie (Szkoła Photoshopa), a także ekskluzywne wywiady z najbardziej uznanymi ludźmi branży z całego świata.

Elektronika dla Wszystkich
Pismo dla osób fascynujących się praktycznym konstruowaniem układów. Jego treść współtworzą czytelnicy, którzy – czerpiąc wiedzę na temat nowoczesnych podzespołów i rozwiązań układowych – aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań z zakresu konstrukcji układów elektronicznych.

Focus Historia
Focus Historia to miesięcznik popularnonaukowy. Publikowane w nim teksty są skierowane do każdego czytelnika. Dużo miejsca wydawca poświęca tematyce II wojny światowej i dziejom najnowszym. Focus Historia stara się pokazywać historię przez pryzmat nieznanych bądź kontrowersyjnych wersji wydarzeń. Ciekawe działy w magazynie to m.in. „Człowiek kontra świat” – monografia kontrowersyjnej postaci historycznej, „Wydział Śledczy” – sekcja poświęcona tematyce kryminalnej, czy „Rekonstrukcja” – materiał graficzny, ilustrujący dokonania archeologów i rekonstruktorów obiektów historycznych.

Komputer Świat
Dwutygodnik o tematyce informatycznej i nowych technologiach. Znajdziemy w nim informacje i testy sprzętu komputerowego, akcesoriów elektronicznych oraz oprogramowania, porady dotyczące zakupu. Do tego garść nowinek z dziedziny nowych technologii, popularnonaukowe analizy rynku, adresy dobrych sklepów.

Młody Technik
Pismo dla pasjonatów nauki i techniki. Skierowane jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju, znajdzie w nim coś dla siebie. Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szczególnie cenne są rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takich jak chemia, fizyka, matematyka. W piśmie znajdują się także rubryki dla majsterkowiczów i modelarzy.

National Geographic
W prenumeracie bibliotecznej od nr 4/2022
National Geographic Polska to polska edycja popularnonaukowego miesięcznika, wydawanego przez National Geographic Society. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. National Geographic słynie z doskonałej jakości publikowanych na jego łamach fotografii. Magazyn skierowany jest dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska.
National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą ponad 125 lat wstecz za którym stoi największe towarzystwo naukowe na świecie. To dzięki National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica czy szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru.

Nowa Fantastyka
Magazyn dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą fantastyką – książkami, komiksami, filmami i serialami o tej tematyce. Znajdziemy w nim najlepsze opowiadania polskich i zagranicznych autorów oraz ambitną publicystykę – artykuły, felietony, recenzje. Debiutowali w nim tacy pisarze jak m.in. Andrzej Sapkowski i Jacek Dukaj. Pismo zostało nagrodzone przez ministra kultury srebrnym medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

T3
T3 to Technologie Trzeciego Tysiąclecia. Każdy numer miesięcznika T3 to ponad 100 stron poświęconych najnowszym modelom telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, sprzętu audio i HD oraz technologiom przyszłości. To porywające sesje zdjęciowe i ekskluzywne reportaże. Cenione medium reklamowe dla firm dystrybuujących najnowsze produkty technologiczne, których pierwszymi użytkownikami są czytelnicy T3.

CZASOPISMA DOSTĘPNE BEZPŁATNIE W INTERNECIE

czasopisma Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego


DOBRE PRAKTYKI – Innowacje w Edukacji

Dobre Praktyki – Katalog ;

Cykl – Najlepsi z najlepszych

AION

Czasopismo studenckie, wydawane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej.
Czasopismo powstaje we współpracy z Radą Studentów z Niepełnosprawnościami PŁ. Jego głównym celem jest przybliżenie młodym osobom z niepełnosprawnościami oferty edukacyjnej uczelni, a także zachęcenie czytelników do podejmowania aktywności włączających w życie społeczne – edukacyjnych, naukowych, kulturalnych, sportowych itp.