CZASOPISMA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Alfabetyczny wykaz czasopism dostępnych w bibliotece szkolnej w wersji papierowej.
Linki odsyłają do oficjalnych stron magazynów.
NUMERY ARCHIWALNE dostępne są w bibliotece szkolnej.
Wykaz poszerzony jest o wybrane czasopisma dostępne bezpłatnie w Internecie.
CZASOPISMA PRENUMEROWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ
Cogito
Czasopismo dla uczniów liceów i techników. Przygotowane z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych szkoły ponadpodstawowej. Porusza również zagadnienia bliskie młodzieży. Pomaga uczniom w rozwiązywaniu ich życiowych i szkolnych problemów. Wśród współpracowników są specjaliści z zakresu psychologii i pedagogiki szkolnej. Pomaga w przygotowaniach do matury m. in. z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Czasopismo jest też pomocne przy wyborach studiów wyższych – informuje o egzaminach na wyższe uczelnie, opisuje specyfikę studiów i przedstawia perspektywy pracy.
Elektronika dla Wszystkich
Pismo dla osób fascynujących się praktycznym konstruowaniem układów. Jego treść współtworzą czytelnicy, którzy – czerpiąc wiedzę na temat nowoczesnych podzespołów i rozwiązań układowych – aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań z zakresu konstrukcji układów elektronicznych.
Młody Technik
Pismo dla pasjonatów nauki i techniki. Skierowane jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju, znajdzie w nim coś dla siebie. Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szczególnie cenne są rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takich jak chemia, fizyka, matematyka. W piśmie znajdują się także rubryki dla majsterkowiczów i modelarzy.
National Geographic
W prenumeracie bibliotecznej od nr 4/2022
National Geographic Polska to polska edycja popularnonaukowego miesięcznika, wydawanego przez National Geographic Society. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. National Geographic słynie z doskonałej jakości publikowanych na jego łamach fotografii. Magazyn skierowany jest dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska.
National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą ponad 125 lat wstecz za którym stoi największe towarzystwo naukowe na świecie. To dzięki National Geographic odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica czy szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru.
Świat Wiedzy
Czasopismo popularnonaukowe. Pomaga poznać i zrozumieć świat. Kompleksowe zagadnienia wyjaśniane są z wielu perspektyw i opatrzone są ciekawymi tekstami, wyjątkowymi zdjęciami i infografikami. Prezentowane tematy przedstawiane są w przystępny i atrakcyjny sposób.
T3
T3 to Technologie Trzeciego Tysiąclecia. Każdy numer miesięcznika T3 to ponad 100 stron poświęconych najnowszym modelom telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, sprzętu audio i HD oraz technologiom przyszłości. To porywające sesje zdjęciowe i ekskluzywne reportaże. Cenione medium reklamowe dla firm dystrybuujących najnowsze produkty technologiczne, których pierwszymi użytkownikami są czytelnicy T3.
CZASOPISMA DOSTĘPNE BEZPŁATNIE W INTERNECIE
czasopisma Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
DOBRE PRAKTYKI – Innowacje w Edukacji
Biuletyn Informacyjny
Miesięcznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Na stronie internetowej Biuletynu Informacyjnego wszystkie numery bieżące i archiwalne dostępne są w wersji elektronicznej.
Czasopismo studenckie, wydawane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej.
Czasopismo powstaje we współpracy z Radą Studentów z Niepełnosprawnościami PŁ. Jego głównym celem jest przybliżenie młodym osobom z niepełnosprawnościami oferty edukacyjnej uczelni, a także zachęcenie czytelników do podejmowania aktywności włączających w życie społeczne – edukacyjnych, naukowych, kulturalnych, sportowych itp.