W INTERNECIE

AION_2021_nr 1okladka

AION – Akademicki Informator Osób Niepełnosprawnych.
Jego głównym celem jest przybliżenie młodym osobom z niepełnosprawnościami oferty edukacyjnej uczelni, a także zachęcenie czytelników do podejmowania aktywności włączających w życie społeczne – edukacyjnych, naukowych, kulturalnych, sportowych itp.
Informator skierowany jest nie tylko do studentów PŁ. Biblioteka szkolna poleca Informator wszystkim przyszłym studentom Pł i osobom zainteresowanym szerokim wachlarzem tematów związanych z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami.
W najnowszym numerze znaleźć można wiele ciekawych artykułów, m.in: Dostępna Politechnika Łódzka, Zawody przyszłości, Niekonwencjonalny patent naukowców Politechniki Łódzkiej dla osób z dysfunkcją wzroku, Przygnębienie czy depresja i wiele innych.

CZASOPISMA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Alfabetyczny wykaz czasopism dostępnych w bibliotece szkolnej w wersji papierowej. Linki odsyłają do oficjalnych stron magazynów. W serwisie prezentowane są okładki czterech ostatnich numerów każdego tytułu czasopisma.

Auto Motor Sport
Magazyn pokazuje świat motoryzacji w całej jego okazałości. Oprócz testów samochodów, znajdziemy w nim aktualne komentarze i analizy dotyczące produkcji, sprzedaży i serwisowania aut, materiały o nowych tendencjach w technice i stylistyce samochodowej, wiadomości z wielkich wystaw a także relacje z rajdów i wyścigów.

Biuletyn Informacyjny
Miesięcznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Na stronie internetowej Biuletynu Informacyjnego wszystkie numery bieżące i archiwalne dostępne są w wersji elektronicznej.

CD-Action
Magazyn o grach komputerowych. Na ponad 130 stronach znajdziemy nowości ze świata gier, zapowiedzi wydawnicze, recenzje poszczególnych tytułów, dział poświęcony internetowi i programowaniu, testy sprzętu i porady techniczne oraz dział z listami czytelników.

Digital Photographer Polska
Kwartalnik. Każde wydanie ma temat przewodni, któremu poświęconych zostanie większość przygotowanych artykułów. Magazyn adresowany jest do hobbystów i ambitnych amatorów a treści stanowić będą przede wszystkim artykuły warsztatowe i poradnikowe. Wydawcy skupiają się  na praktycznej stronie fotografii, choć nie zabraknie również artykułów inspiracyjnych czy wywiadów z profesjonalistami. Przede wszystkim wydawcy chcą pomagać czytelnikom w podnoszeniu swoich umiejętności dzięki podanym w przystępny sposób poradnikom. To treści, których w internecie wciąż jest bardzo mało.

l Photographer_2021_nr 1_okladka

Elektronik
Elektronik jest jedynym w Polsce w branży elektroniki magazynem informacyjnym dla profesjonalistów. Zawiera nowości i artykuły dotyczące wydarzeń, produktów, technologii, trendów i gospodarki. Prezentowane są poglądy i osiągnięcia osób ważnych dla branży. Co miesiąc publikowany jest wywiad miesiąca i raport prezentujący wyczerpująco określony segment rynku.

Elektronika dla Wszystkich
Pismo dla osób fascynujących się praktycznym konstruowaniem układów. Jego treść współtworzą czytelnicy, którzy – czerpiąc wiedzę na temat nowoczesnych podzespołów i rozwiązań układowych – aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań z zakresu konstrukcji układów elektronicznych.

Fokus
Największy magazyn popularnonaukowy w Polsce. Wśród jego autorów znajdują się najlepsi dziennikarze naukowi i eksperci z różnych dziedzin wiedzy: od archeologii, przez nanotechnologię, po zmiany klimatyczne na Ziemi i fizykę cząsteczek. Autorzy są wszędzie tam, gdzie naukowcy dokonują przełomowych odkryć, by następnie w zrozumiały sposób opisywać procesy, które zmieniają świat. Poprzez niezwykłe fotografie i ciekawe artykuły magazyn odkrywa przed czytelnikami cuda świata.

Elektronika Praktyczna

Magazyn elektroników i konstruktorów. Prezentuje pełne spektrum interesujących informacji branżowych: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych, poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.
Uwaga – prenumerata tytułu w roku szkolnym 2020/2021 kończy się na numerze 12/2020

Komputer Świat
Dwutygodnik o tematyce informatycznej i nowych technologiach. Znajdziemy w nim informacje i testy sprzętu komputerowego, akcesoriów elektronicznych oraz oprogramowania, porady dotyczące zakupu. Do tego garść nowinek z dziedziny nowych technologii, popularnonaukowe analizy rynku, adresy dobrych sklepów.

Młody Technik
Pismo dla pasjonatów nauki i techniki. Skierowane jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju, znajdzie w nim coś dla siebie. Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szczególnie cenne są rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takich jak chemia, fizyka, matematyka. W piśmie znajdują się także rubryki dla majsterkowiczów i modelarzy.

Nowa Fantastyka
Magazyn dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą fantastyką – książkami, komiksami, filmami i serialami o tej tematyce. Znajdziemy w nim najlepsze opowiadania polskich i zagranicznych autorów oraz ambitną publicystykę – artykuły, felietony, recenzje. Debiutowali w nim tacy pisarze jak m.in. Andrzej Sapkowski i Jacek Dukaj. Pismo zostało nagrodzone przez ministra kultury srebrnym medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

T3
T3 to Technologie Trzeciego Tysiąclecia. Każdy numer miesięcznika T3 to ponad 100 stron poświęconych najnowszym modelom telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, sprzętu audio i HD oraz technologiom przyszłości. To porywające sesje zdjęciowe i ekskluzywne reportaże. Cenione medium reklamowe dla firm dystrybuujących najnowsze produkty technologiczne, których pierwszymi użytkownikami są czytelnicy T3.