BIBLIOTEKA SZKOLNA

Czasopisma dostępne w bibliotece szkolnej w wersji papierowej. Linki odsyłają do oficjalnych stron magazynów.
Wykaz alfabetyczny.

Auto Motor Sport
Magazyn pokazuje świat motoryzacji w całej jego okazałości. Oprócz testów samochodów, znajdziemy w nim aktualne komentarze i analizy dotyczące produkcji, sprzedaży i serwisowania aut, materiały o nowych tendencjach w technice i stylistyce samochodowej, wiadomości z wielkich wystaw a także relacje z rajdów i wyścigów.

Biuletyn Informacyjny
Miesięcznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Na stronie internetowej Biuletynu Informacyjnego wszystkie numery bieżące i archiwalne dostępne są w wersji elektronicznej.

CD-Action
Magazyn o grach komputerowych. Na ponad 130 stronach znajdziemy nowości ze świata gier, zapowiedzi wydawnicze, recenzje poszczególnych tytułów, dział poświęcony internetowi i programowaniu, testy sprzętu i porady techniczne oraz dział z listami czytelników.

Elektronik
Elektronik jest jedynym w Polsce w branży elektroniki magazynem informacyjnym dla profesjonalistów. Zawiera nowości i artykuły dotyczące wydarzeń, produktów, technologii, trendów i gospodarki. Prezentowane są poglądy i osiągnięcia osób ważnych dla branży. Co miesiąc publikowany jest wywiad miesiąca i raport prezentujący wyczerpująco określony segment rynku.

Fokus
Największy magazyn popularnonaukowy w Polsce. Wśród jego autorów znajdują się najlepsi dziennikarze naukowi i eksperci z różnych dziedzin wiedzy: od archeologii, przez nanotechnologię, po zmiany klimatyczne na Ziemi i fizykę cząsteczek. Autorzy są wszędzie tam, gdzie naukowcy dokonują przełomowych odkryć, by następnie w zrozumiały sposób opisywać procesy, które zmieniają świat. Poprzez niezwykłe fotografie i ciekawe artykuły magazyn odkrywa przed czytelnikami cuda świata.

Elektronika dla Wszystkich
Pismo dla osób fascynujących się praktycznym konstruowaniem układów. Jego treść współtworzą czytelnicy, którzy – czerpiąc wiedzę na temat nowoczesnych podzespołów i rozwiązań układowych – aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań z zakresu konstrukcji układów elektronicznych.

Elektronika Praktyczna

Magazyn elektroników i konstruktorów. Prezentuje pełne spektrum interesujących informacji branżowych: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych, poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.

Komputer Świat
Dwutygodnik o tematyce informatycznej i nowych technologiach. Znajdziemy w nim informacje i testy sprzętu komputerowego, akcesoriów elektronicznych oraz oprogramowania, porady dotyczące zakupu. Do tego garść nowinek z dziedziny nowych technologii, popularnonaukowe analizy rynku, adresy dobrych sklepów.

Młody Technik
Pismo dla pasjonatów nauki i techniki. Skierowane jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju, znajdzie w nim coś dla siebie. Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szczególnie cenne są rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takich jak chemia, fizyka, matematyka. W piśmie znajdują się także rubryki dla majsterkowiczów i modelarzy.

Nowa Fantastyka
Magazyn dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą fantastyką – książkami, komiksami, filmami i serialami o tej tematyce. Znajdziemy w nim najlepsze opowiadania polskich i zagranicznych autorów oraz ambitną publicystykę – artykuły, felietony, recenzje. Debiutowali w nim tacy pisarze jak m.in. Andrzej Sapkowski i Jacek Dukaj. Pismo zostało nagrodzone przez ministra kultury srebrnym medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.