Wykłady online z cyklu „Spotkania z Matematyką Stosowaną”

Dyrekcja Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na wykłady online z cyklu „Spotkania z Matematyką Stosowaną”. Wykłady te będą odbywały się w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 18:00.
Na każde spotkanie zostanie zaproszony absolwent kierunku Matematyka Stosowana, który po wykładzie opowie o możliwościach przyszłej kariery po tym kierunku studiów.

Pierwsze spotkanie online odbędzie się 14 grudnia (wtorek) o godzinie 18:00.
Wykład pt. „Kiedy warto zmienić zdanie? … czyli kilka słów o twierdzeniu Bayesa” wygłosi dr Mateusz Krukowski.
Link do wydarzenia zostanie podany kilka dni przed planowanym wykładem.

Szybkie powtórki maturalne

Uniwersytet Śląski Maturzystów zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i maturzystów do udziału w cyklu bezpłatnych wykładów online. Wykłady odbędą się w godzinach wieczornych. W programie znajdują się powtórki z języka polskiego oraz matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony). Wykładowcy użyją swoich naukowych mocy, aby zafascynować powieściami i mitami oraz odsłonić przed uczniami tajniki rozwiązywania zadań dowodowych i z parametrem.
Spotkania przyjmą formę bezpłatnych wykładów on-line na platformie Zoom z możliwością zadawania pytań.

Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny. Wymagane jest jednak wcześniejsze dokonanie zapisu.
Zapisy na wykłady: należy wysłać wiadomość na adres maturzysta@us.edu.pl. W mailu należy podać swoje imię i nazwisko oraz informację o wybranych wykładach.
Harmonogram wykładów:

  • 25 października (poniedziałek), godz. 19.00 – język polski: O mitach – czyli nie taki Zeus straszny (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
  • 26 października (wtorek), godz. 19.00 – matematyka podstawowa: Zadania dowodowe na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
  • 27 października (środa), godz. 19.00 – matematyka rozszerzona: Zadania z parametrem na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
  • 28 października (czwartek), godz. 19.00 – język polski: Motywy, tropy i toposy – powtórka maturalna (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
  • 29 października (piątek), godz. 19.00 – język polski: Wszystko, co musisz wiedzieć o powieściach przed maturą (dr hab. Magdalena Piekara)

Więcej informacji na Facebooku: Uniwersystet Śląski Maturzystów


Harmonogram egzaminów maturalnych w 2022 roku

Komunikat o harmonogramie egzaminów w 2022 r.

Materiały i przybory pomocnicze na egzaminie maturalnym w 2022 roku

Komunikat o przyborach.pdf (cke.gov.pl)

Egzamin maturalny z informatyki w 2022 roku

Komunikat o egzaminie z informatyki.pdf (cke.gov.pl)

Deklaracja maturalna

DRZWI OTWARTE POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

Zapraszamy serdecznie maturzystów do wzięcia udziału w DNIACH OTWARTYCH POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ 2021 ONLINE, które w tym roku z powodu sytuacji związanej z Covid-19 odbywają się ponownie całkowicie online.

Dni Otwarte Politechniki Śląskiej odbywać się będą przez trzy dni w terminie: 12 – 14 kwietnia, w godz. 11:00 – 13:00 i są skierowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, ale również do zainteresowanych uczniów klas młodszych.

Podczas wydarzenia uczniowie będą mogli uzyskać cenne informacje na temat tego jak studiuje się na naszej uczelni oraz jak dostać się na swój wymarzony kierunek!

Do Dni Otwartych Politechniki Śląskiej będzie można dołączyć na naszym kanale YouTube:  Politechnika Śląska – YouTube

A już teraz można dołączyć do wydarzenia na FB: https://liblink.pl/MDvEvFCo7A

Studenckie Know-How

Program PROJEKTOR https://liblink.pl/zXJ2B0nMvN i Fundacja Edukacyjnej Przedsiębiorczości https://liblink.pl/I8XtSwEScf zachęca do udziału w II edycji akcji Studenckie Know-Howhttps://liblink.pl/gFfiV7Qzc5 w ramach której studenci – wolontariusze spotykają się online z maturzystami i opowiadają o swoich kierunkach studiów, uczelniach i dodatkowej działalności wolontariackiej. Dzięki temu maturzyści mogą dowiedzieć się więcej o studiowaniu, zadać pytania studentom oraz świadomie i trafnie wybrać dalszą drogę kształcenia.

Spotkania w formie liveów odbywają się na platformie GetResponse i są udostępniane na fanpageu Studenckie Know-How. Więcej szczegółów dotyczących akcji znajdą Państwo na Facebooku https://liblink.pl/gFfiV7Qzc5 oraz stronie internetowej https://liblink.pl/OAvsTLHmrS