„Inteligencja emocjonalna – czy to super moc Project Managerów?”

Firma Fujitsu zaprasza nauczycieli i uczniów na meetup „Inteligencja emocjonalna – czy to super moc Project Managerów?”, który odbędzie się 27 stycznia 2022 roku o godz 17:30 na Teams’ach. Meetup odbędzie się w języku angielskim.
Szczegóły spotkania i możliwości dołączenia znajduja się na kanale na kanale ZSP_Doradztwo edukacyjno-zawodowe.
Kontakt – nauczyciel Renata Masica

Praca dla automatyków

Firma Hydro Extrusion Poland Spółka z o.o. poszukuje automatyków. Umowa o pracę na pełny etat.
Szczegóły…

Kierunki przyszłości 2021. Ogólnopolski Dzień Otwarty online

22 kwietnia w godzinach 12.00-18.00 dwadzieścia polskich uczelni organizuje wspólnie Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021. Celem wydarzenia jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat kierunków przyszłości przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze studiów.

W ramach wydarzenia będą dostępne:

  • krótkie (15 min) debaty na żywo czyli rozmowy  o kierunkach przyszłości ze studentkami informatyki, nawigacji, lotnictwa, ochrony środowiska, telekomunikacji, matematyki, cyberbezpieczeństwa, nanotechnologii;
  • warsztaty, prowadzone w czterech obszarach (IT i programowanie; Doświadczenia i eksperymenty; Nowe technologie; Kompetencje przyszłości i planowanie kariery);
  • mentoring, czyli 30-minutowe spotkania 1:1 ze studentkami, które w czasie takich sesji odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości uczennicom marzącym o określonym kierunku studiów;
  • Akademia Edukatorów, czyli specjalne zajęcia warsztatowe dla nauczycieli przedmiotów ścisłych ze szkół ponadpodstawowych, nakierowujące na motywacyjną pracę z uczennicami liceów i techników;
  • Strefa Kariery, czyli miejsce prezentacji wirtualnych stoisk uczelni technicznych i wydziałów ścisłych z całej Polski, na których przedstawiciele uczelni będą prowadzić konsultacje i odpowiadać na pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i kierunków studiów.


Dzień Wydziału FTIMS

W dniach 26.04 – 30.04.2021 roku, odbędzie się̨ kolejna edycja „Dnia Wydziału FTIMS”, organizowana przez Wydziałową Radę Samorządu Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie skierowane jest do uczniów, którzy zastanawiają się nad wyborem swojej dalszej ścieżki kształcenia na uczelni technicznej. Specjalnie dla Was Wydziałowa Rada Samorządu przygotowała krótki filmik, zawierający przedsmak tego, czego możecie się̨ spodziewać́ podczas eventu. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Link do wydarzenia

„Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności” – konferencja on-line

Zachęcam do wzięcia udziału w konferencji „Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności” (28.04.2021, godz. 10-16), która skierowana jest do:
obecnych i przyszłych pracowników branży IT – w szczególności uczniów szkół średnich i studentów kierunków informatycznych;
przedstawicieli branży IT, jak również firm szkoleniowych, rekrutacyjnych i doradczych świadczących usługi na rzecz branży IT.

Szkolny doradca zawodowy Renata Masica

2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia 2021 r.
Targi odbędą się w wersji zdalnej. Transmisja online odbędzie się w dniu 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40 na stronie wydarzenia na portalu Facebook – 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze oraz na YouTube Kraków Airport. Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna.

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Organizatorzy chcą pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu.
Swoją obecność potwierdzili pracownicy jednostek, takich jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agenci handlingowi oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport.

Kapituła XXXII Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji, powołana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, przyznała w tym roku Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 certyfikat w kategorii: LIDER SZKOLNEGO DORADZTWA ZAWODOWEGO, potwierdzający zorganizowanie wzorcowego wewnątrzszkolnego systemu orientacji i poradnictwa zawodowego.