Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”.
Cycero
n

Biblioteka szkolna zaprasza  uczniów naszej szkoły , nauczycieli i rodziców do podzielenia się informacją na temat swojej ulubionej – lub ostatnio przeczytanej – książki.
Wystarczy przesłać swoje autorskie zdjęcie okładki książki wkomponowane w otoczenie przestrzeni domowej lub plenerowej. Liczy się pomysłowość i kreatywność. Warunek – możliwość odczytania z fotografii tytułu oraz autora książki. Zdjęcia zostaną opublikowane w galerii zdjęć akcji. Opublikowane zdjęcia nie będą podpisane imieniem i nazwiskiem autora fotografii. Nadrzędnym celem jest promocja czytelnictwa.

Biblioteka szkolna wybierze najciekawsze zdjęcie i nagrodzi jego autora nagrodą specjalną.
Ponadto spośród wszystkich uczniów, którzy nadeślą zdjęcia, wylosowane zostaną trzy osoby, które otrzymają książki.

Podsumowanie akcji nastąpi w I semestrze roku szkolnego 2021/2022.

Zdjęcia należy przesyłać na adres: j.jezierna@zsp9.elodz.edu.pl . Biblioteka liczy również na ciekawe zdjęcia z wakacji.
W tytule wiadomości należy podać: CO CZYTAMY
W treści wiadomości należy napisać: imię, nazwisko, klasę, oznaczenie (uczeń/rodzic/), autora i tytuł książki.
Przesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie internetowej. Zgłaszane fotografie nie mogą naruszać prawa – w szczególności dotyczy to treści powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe.

Czytanie to coś więcej niż rozrywka i wspomnienie mile spędzonego czasu!
Autorka bloga Alicjamakota podaje aż piętnaście powodów dlaczego warto czytać książki.
Czytanie: redukuje stres, poprawia pamięć, jest źródłem inspiracji, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, poszerza słownictwo, zwiększa atrakcyjność płci przeciwnej, stymuluje mózg do działania, poszerza światopogląd, rozwija wrażliwość na innych ludzi, poszerza wiedzę, zwiększa zdolności analityczne, poprawia zdolność pisania, kształtuje osobowość i pozwala zasnąć.
Myślę, że po takiej ilości argumentów, nie trzeba nikogo zachęcać do czytania.