grudzień 2020

Galerię zdjęć „Razem, choć osobno…” tworzą 53 zdjęcia przysłane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Przedstawiają one widok z naszych okien. Pomysł na taką formę ekspresji zrodził się z chęci zamanifestowania potrzeby bycia razem, pomimo konieczności nauczania zdalnego. 

zdjecie projektowe

Zdjęcia umieszczone w galerii nie są podpisane imieniem i nazwiskiem autora. To zabieg zamierzony. Pod tymi fotografiami symbolicznie kryją się radości dnia codziennego, ale też i ciężar zmagania się z epidemiologiczną rzeczywistością każdego z nas. Pracując, gdzieś tam, w przestrzeni mniej lub bardziej zurbanizowanej, doświadczamy podobnych emocji: radości, spokoju, smutku, zagubienia, zwątpienia…

Celem projektu jest wysłanie sygnału, że nikt nie powinien być sam w tej trudnej rzeczywistości. Doświadczamy podobnych emocji i powinniśmy się wzajemnie wspierać.

Wielu z nas patrzy codziennie na widok za oknem i z utęsknieniem czeka na powrót normalności. Podzieliliśmy się tymi widokami i zjednoczyliśmy się wokół wspólnego działania. Symbolicznie pozostaliśmy razem w  przedświątecznym czasie, jakże innym od wszystkich dotąd przeżytych.

Na niektórych fotografiach uchwycony został pierwszy śnieg w tym sezonie, który pojawił się nagle i niespodziewanie, wywołując uśmiech na wielu twarzach. Na innych dominuje świąteczny akcent. Są zdjęcia przedstawiające rozległą przestrzeń i te z miejskich osiedli. Zagościły również u nas dwa przepiękne koty.

Niektóre z przesłanych fotografii  nie pojawiły się w naszej galerii, gdyż autorzy nie spełnili wymogów formalnych. Po ich spełnieniu zdjęcia zostaną dodane do galerii.

Dziękuję WSZYSTKIM za podzielenie się swoją małą przestrzenią i zapraszam do refleksyjnego obejrzenia naszej wspólnej galerii zdjęć.
Szczególne podziękowanie kieruję do dwóch małych dam, które dołączyły do naszego grona, dzieląc się swoją wrażliwością.
Nauczyciel bibliotekarz
Jadwiga Jezierna

Warunki udziału w projekcie…