Paczka dla Zwierzaczka – finał 2021

18.12.2021

I oto nadszedł ten dzień!
Zawieźliśmy zebrane dary do schroniska dla zwierząt  Przytulisko w Głownie.

Podziekowanie_paczka dla zwierzaczka

Dziękujemy Nauczycielom, Młodzieży, Rodzinom Uczniów oraz Przyjaciołom akcji z Pruszkowa i Slatersville za wrażliwość i przyłączenie się do projektu „Paczka dla Zwierzaczka 2021”.

Dziękujemy za NAJMNIEJSZY ODRUCH SERCA!!!

Dziękujemy w imieniu schroniska za prezenty – mokrą i suchą karmę oraz zabawki – przyniesione do szkolnych punktów zbiórki, jak i za te wysłane bezpośrednio do Przytuliska. Dzięki Waszym szlachetnym sercom mogliśmy obdarować koty i psy przebywające w Przytulisku oraz przygotować dedykowane paczki dla kotka Rudzika, który doświadczył w swoim młodym życiu wiele zła. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni  tym Członkom Rodzin Uczniów, którzy w obliczu nauki zdalnej młodzieży przywieźli paczki z darami dla zwierząt osobiście do szkoły.

Spotkania z Państwem były bezcenne. Dziękujemy za budujące rozmowy o pomaganiu, życzliwości, otwartości i wychowaniu młodzieży. Takie chwile pozostają na długo w pamięci.

Dziękujemy naszej uczennicy Paulince za przygotowanie słodkiego podarunku dla wolontariuszy ze schroniska.

Dzielimy się również z Wami symbolicznie piernikiem,
który otrzymaliśmy od Przytuliska w podziękowaniu za udział w akcji.

Koordynatorki akcji w szkole
Barbara Grochowska
Jadwiga Jezierna

Fotorelacja ze schroniska:

Krąg dobrych ludzi

15.12.2021

Dobro wzrusza! I za te wzruszenia dziękujemy.

karma_dar

Docierają kolejne dary 🙂

Dziękujemy klasie I A i III TD za przekazanie prezentów dla zwierząt.
Szczególnie ciepło dziękujemy Cioci Marcela, Babci Szymona i Mamom naszych cudownych uczniów za dostarczenie do szkoły przesyłek osobiście.

Czy nauczanie na odległość przeszkodzi nam w zbiórce?

13.12.2021

Dziękujemy Wszystkim, którzy do tej pory przyłączyli się do akcji świątecznej zbiórki na rzecz zwierząt ze schroniska w Głownie.

dary

Zachęcamy bardzo gorąco,
tych którzy się wahają, do wparcia akcji.
Jeszcze można do nas dołączyć
do 17 grudnia.
Nie pozwól aby nauka zdalna przeszkodziła w czynieniu DOBRA!!!

Ze względu na nauczanie zdalne w naszej szkole punkt zbiórki w sali nr 32 zostaje zawieszony. Dary należy przynosić do biblioteki w godzinach 8-14 lub zostawić na portierni szkoły z zaznaczeniem „Do biblioteki”.

KLASY, które nie zdążyły przekazać zebranych darów prosimy o kontakt z nauczycielem bibliotekarzem Jadwigą Jezierną w celu ustalenia sposobu ich przekazania.

Koordynatorki akcji
Jadwiga Jezierna
Barbara Grochowska

Paczka dla Zwierzaczka 2021

29.11.2021

Szkolne Koło Ekologiczne i biblioteka szkolna zapraszają do wzięcia udziału w świątecznej akcji „Paczka dla Zwierzaczka” na rzecz zwierząt ze schroniska Przytulisko w Głownie.

Dary – suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, zabawki i inne akcesoria  można przynosić do 17 grudnia 2021 roku do biblioteki szkolnej lub do pani Barbary Grochowskiej (sala nr 32). My zawieziemy prezenty bezpośrednio do schroniska. Przyłącz się do nas. Razem możemy więcej. Dzięki Waszemu wsparciu przygotujemy świąteczne prezenty dla zwierzaków z Przytuliska w Głownie. Niech świąteczna atmosfera zagości również w to miejsce, które na co dzień ratuje zdrowie i życie psom i kotom będącym w potrzebie.

Szczegółowe potrzeby psów i kotów  znajdziesz w listach do świętego Mikołaja, opublikowanych na stronie internetowej Przytuliska.

Szczególnie wzruszył nas list napisany do św. Mikołaja w imieniu Rudzika przez wolontariuszy:

paczka da Zwierzaczka

Kochany Mikołaju,
mam dopiero 4 miesiące a już spotkało mnie wiele okrucieństwa. Źli ludzie obcięli mi ogonek i wydłubali oczko. Bardzo powoli dochodzę do siebie. Bardzo Cię proszę o dużo dobrego jedzonka, np. o karmę Brit Care Cat i dużo pysznych kocich puszeczek, a najlepiej Animondy lub Doliny Noteci. Bardzo też chciałbym jakieś zabawki. Uwielbiam bawić się zabawkami, zwłaszcza tymi piszczącymi. Mimo wszystkich nieszczęść nie straciłem wiary w ludzi i w to, że znajdę kochającą rodzinę. Czekam na Ciebie. Rudzik.

Nasza społeczność szkolna od sześciu lat wspiera schronisko zbierając plastikowe nakrętki na rzecz Przytuliska. Za co bardzo dziękujemy. Wesprzyjmy naszych czteronożnych Przyjaciół również przed świętami w ramach akcji „Paczka dla Zwierzaczka”.

Zobacz też relację z ubiegłorocznego przekazania prezentów przez naszą szkołę (Paczka dla Zwierzaczka – FINAŁ, wydarzenie z dnia 19.12.2020)

Jeśli chcesz możesz też pomóc na dwa inne sposoby:

Wysyłając prezent bezpośrednio ze sklepu internetowego do Przytuliska (ul. Piaskowa 37, 95-015 Głowno) koniecznie z wyraźną informacją „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia”.

Przekazując  darowiznę na konto Przytuliska na prezent – w tytule przelewu należy wpisać „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia” (Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, ul. Sporna 3, 95-015 Głowno, 49 8787 0000 0024 6482 2000 0001).

Podziel się z nami informacją o wysłaniu prezentu bezpośrednio do schroniska lub dokonaniu przelewu.

Koordynatorki akcji „Paczka dla Zwierzaczka” w szkole
Barbara Grochowska i Jadwiga Jezierna

VI akcja zbierania nakrętek „Wkręć się w pomaganie”

14.09.2021

nakretki

I Ty możesz wesprzeć bezpańskie zwierzęta i dać im szansę na nowy dom.

Liczymy, że jak co roku włączycie się do akcji.


Szkolne Koło Ekologiczno-Chemiczne i biblioteka szkolna ogłaszają szóstą edycję zbiórki plastikowych nakrętek na rzecz schroniska dla zwierząt Przytulisko Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie.

Akcja „Wkręć się w pomaganie” polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, które schronisko wymienia na karmę dla zwierząt. Potrzebne są wszystkie plastikowe nakrętki, niezależnie od ich koloru. Dobre są te od napojów w butelkach, mleka, oleju, śmietany, ale także detergentów – płynów do płukania itp.

plakat akcji


W akcji „ Wkręć się w pomaganie ” bierzemy udział od roku szkolnego 2017/2018. W tym roku szkolnym rozpoczynamy szóstą jej edycję.

Za każdą przyniesioną nakrętkę serdecznie w imieniu schroniska dziękujemy.

Koordynatorki akcji w szkole
Barbara Grochowska i Jadwiga Jezierna

„Wkręć się w pomaganie” – V akcja zbierania nakrętek

23.06.2021

Szkolne Koło Ekologiczno-Chemiczne i biblioteka szkolna dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w V akcji zbierania nakrętek „Wkręć się w pomaganie”, która prowadzona była, jak co roku, na rzecz schroniska dla zwierząt „Przytulisko” w Głownie. Miło nam poinformować, że do grona Przyjaciół wpierających akcję w II semestrze dołączyli Pracownicy firmy Metex-JC z Pawlikowic.

podziekowanie

Serdeczne podziękowania kierujemy do Uczniów i ich Rodzin, Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi oraz Przyjaciół akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunki Pani Anny Zdanowskiej za wspieranie naszych działań.

To był naprawdę trudny rok dla schroniska. Pandemia nie ułatwiała zbiórek, tym bardziej cieszy fakt, że nasza społeczność szkolna w tak wspaniały sposób zjednoczyła się wokół działań rzecz pomocy dla psów i kotów, podopiecznych schroniska.

Dziękujemy za wrażliwość i wspólne działanie. Dzięki Wam, kolejny transport nakrętek dotarł do schroniska.
Koordynatorki akcji w szkole
Barbara Grochowska i Jadwiga Jezierna

18.01.2021
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji zbierania nakrętek w I semestrze roku szkolnego 2020/2021 na rzecz schroniska dla zwierząt w Głownie „Przytulisko”. Ciepłe podziękowania kierujemy do Uczniów i ich Rodzin, Nauczycieli oraz Pracowników administracji i obsługi. Szczególne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunki Pani Anny Zdanowskiej za wspieranie akcji.
Chociaż nauka zdalna nie sprzyja organizacji zbiórki, to udało się dzięki Wam zapełnić workami z korkami cały samochód osobowy. Transport zebranych nakrętek powędrował w do schroniska „Przytulisko” 14 stycznia 2021 roku. Powrót ze schroniska odbył się w śnieżnej i prawdziwie zimowej scenerii, tym bardziej cieszy fakt, że wspieramy zwierzęta w okresie, kiedy bardzo tego potrzebują.

Zdjecie zebranych nakretek
dyplom z podziekowaniem dla szkoly

Pamiętajcie o zwierzętach! Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek!
Nakrętki można przynosić do biblioteki szkolnej.

Koordynatorki akcji w szkole
Barbara Grochowska i Jadwiga Jezierna

Paczka dla Zwierzaczka – FINAŁ

19.12.2020

I oto nadszedł ten wyjątkowy dzień. 19 grudnia zawieźliśmy dary zebrane podczas szkolnej zbiórki do schroniska „Przytulisko” w Głownie. To było niezwykle wzruszające i pouczające doświadczenie. Dziękujemy pracownikom i wolontariuszom schroniska za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Ale nie byłoby nas tam, gdyby nie Wy!!! – Drodzy Przyjaciele Dobrej Sprawy.
Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom, Rodzinom Uczniów oraz naszym Przyjaciołom za udział w tegorocznej akcji „Paczka dla zwierzaczka” na rzecz schroniska „Przytulisko” w Głownie.
Dziękujemy Wszystkim – zarówno tym, którzy przynieśli dary do szkoły, jak i tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel przesyłając prezenty bezpośrednio do schroniska.

podziekowanie

Do akcji bezpośredniego przynoszenia darów do szkoły włączyli się uczniowie z klas: I CT , II TC , II DT, II TD, III TC, III TD i III TF. Dziękujemy bardzo Paulince za przygotowanie podarunku dla wolontariuszy schroniska.
Dziękujemy ogromnie za wsparcie idei pomagania wychowawcom  klas:  Stanisławowi Dębcowi, Monice Jaskule, Ewie Marczewskiej, Krzysztofowi Muszyńskiemu, Karolinie Pel i Piotrowi Pluskocie.
Dziękujemy również Wszystkim, którzy wspierali nasze działania dobrym słowem. Dziękujemy za wszystkie maile i telefony. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Babci naszego ucznia.
Dzięki Wam utwierdzamy się w przekonaniu, że warto pomagać. 

Dzięki Wam do schroniska trafiły: sucha i mokra karma dla psów i kotów, preparat dla kotów Lysine, legowisko dla psa, zabawki, miski, psie łakocie oraz dedykowany przelew pieniężny dla psa Marsa. Przygotowaliśmy również imienne świąteczne paczki – dla kota Benia i psa Marsa, będące naszą odpowiedzią na wzruszające listy tych zwierząt do św. Mikołaja. Do schroniska zawieźliśmy również suchą karmę oraz zabawki i inne psie akcesoria, które przekazała po swoim utraconym psie nasza Nauczycielka.

Dziękujemy wszystkim ogromie. Wspólne działanie zaowocowało pokaźną zbiórką.

Tym sposobem mieliśmy przyjemność dołączyć do kręgu ludzi wspierających zwierzęta.

W schronisku mieliśmy okazję  odwiedzić koty w kociarni oraz karmić psy. Z psem Amperem, który był dzień po zabiegu, wybrałyśmy się na spacer po lesie.

Organizatorki akcji w szkole Barbara Grochowska, Jadwiga Jezierna i Anna Zdanowska.

Paczka dla zwierzaczka 2020 – przygotowania do finału

18.12.2020

W sobotę 19 grudnia zawieziemy dary Waszych serc do schroniska „Przytulisko” w Głownie. Prezenty spakowane, czapka Mikołaja przygotowana. Jesteśmy gotowi.

Pomocnicy Mikołaja

Paczka dla zwierzaczka 2020

23.11.2020

Po raz siódmy raz psy i koty z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie napisały listy do Św. Mikołaja, ale nigdy tak bardzo jak w tym roku nie obawiały się, czy elfowa poczta je dostarczy i czy Mikołaj w myśl akcji #zostanwdomu odwiedzi ich Przytulisko.

I co Wy na to?

Sprawdź, jak możesz zostać świętym Mikołajem
Akcja Paczka dla Zwierzaczka trwa od 23 listopada do 19 grudnia.
Prezent dla zwierzaka możesz dostarczyć na trzy różne sposoby opisane na stronie internetowej schroniska. Możesz go też zostawić w bibliotece szkolnej. Zostanie on dostarczony do schroniska przez nauczyciela bibliotekarza.
Akcję PACZKA DLA ZWIERZACZKA polecają: Biblioteka szkolna, Szkolne Koło Ekologiczno-Chemiczne i Samorząd Uczniowski.

Wkręć się w pomaganie – V edycja

Szkolne Koło Ekologiczno-Chemiczne i biblioteka szkolna prowadzą akcję zbiórki plastikowych nakrętek na rzecz schroniska dla zwierząt Przytulisko Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie. Nakrętki Przytulisko wymienia na karmę dla zwierząt.
To trudny rok dla schroniska. Pandemia nie ułatwia zbiórek. Dlatego tym bardziej liczymy na Waszą wspaniałomyślność.
W akcji „ Wkręć się w pomaganie ” bierzemy udział od roku szkolnego 2017/2018. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy piątą jej edycję.
W zbiórkę zaangażowani są uczniowie, ich rodziny, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz nasi przyjaciele. Akcję wspiera Samorząd Uczniowski wraz ze swym opiekunem Anną Zdanowską.

Za każdą przyniesioną nakrętkę serdecznie dziękujemy.
Koordynatorki akcji w szkole
Barbara Grochowska i Jadwiga Jezierna

Weź również udział w akcjach:

1 procent

Budobranie