XXIV Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych
edycja 2019/2020

Organizator
Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi
we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

Patronat
Wojewoda Łódzki – Tobiasz Bocheński
Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska
Łódzki Kurator Oświaty – Grzegorz Wierzchowski
Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

loga patronow


Patronat medialny
TVP 3 – Łódź, Radio Łódź,
„Dobre Praktyki. Innowacje w edukacji” i „Przegląd Edukacyjny” w Łodzi.

loga patronow medialnych

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XXIV edycji projektu:
członkom Komisji Konkursowej, którzy poświęcili swój cenny czas na profesjonalną ocenę prac zgłoszonych do konkursów;
nauczycielom-opiekunom za trud włożony w przygotowanie młodzieży do Przeglądu;
Łódzkiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole za przekazanie środków finansowych na zakup nagród dla laureatów.

W ramach XXIV edycji Przeglądu Twórczości zostały przeprowadzone trzy konkursy: fotograficzny, literacki i plastyczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 111 uczniów z 32 szkół zawodowych z naszego miasta i województwa łódzkiego. W projekt zaangażowanych było 47 nauczycieli, artystycznych opiekunów młodzieży.

Prace młodzieży oceniały Komisje Konkursowe w składzie:

Konkurs fotograficzny

AGATA BUCHHOLTZ – Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w  Łodzi
MONIKA CZUBACZYŃSKA – Gminno-Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie 
MICHAŁ MIKUŁA – Fotografik

Konkurs literacki

DOROTA CERAN – Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
MAŁGORZATA GAJAK-TOCZEK – Uniwersytet Łódzki
BEATA GALA-MILCZAREK – Uniwersytet Łódzki

Konkurs plastyczny

ANDRZEJ FYDRYCH – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
PIOTR KARCZEWSKI – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
JOLANTA MASTALERZ -Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi
PIOTR MASTALERZ – Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej

Wyniki zmagań konkursowych

 Konkurs fotograficzny – zgłoszono 53 fotografie 35 uczestników.
Temat: „Pod stopami”

Praca nagrodzona- I miejsce

I miejsce
fotografia „…stąd”
OLIWIA ŚWIĄTKIEWICZ
Zespół Szkół nr 3 w Pabianicach
nauczyciel prowadzący – Sławomir Bart

Praca nagrodzona- II miejsce

II miejsce
fotografia „Szmaragd Ziemi”
MALWINA SOCHA
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
 nauczyciel prowadzący – Ryszard Olczak

III miejsce
fotografia „Naturą malowane”
FILIP GOLEŃ
Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Jadwiga Jezierna

Praca nagrodzona- Wyroznienie

Wyróżnienie
fotografia „Ślad?”
BRUNO REUCKI
Zespół Szkół Elektroniczno-Informatycznych w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Marta Lewandowska

Konkurs literacki – zgłoszono 40 utworów 31 uczestników.

Kategoria poezja

I miejsce
wiersz „Mama”
KARINA MICHALAK
Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Jadwiga Jezierna

II miejsce
wiersze „15 lipca” i „Pogrzeb Euterpe”
DAWID WYMYSŁOWSKI
Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie
nauczyciel prowadzący – Beata Sobczak-Gieraga

III miejsce
wiersz „Niebieska ściana”
WIKTORIA KRAM
Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Beata Żok

Kategoria proza

I miejsce
„Ja w Ciebie wierzę”
JAKUB PAWŁOWSKI
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
nauczyciel prowadzący – Aneta Jędrzejczyk

II miejsce
„Huśtawka”
ANNA WINCIOR
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Jolanta Adamczewska

III miejsce
„Ostatnia rozmowa”
JULIA FREJLICH
Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach
nauczyciel prowadzący – Monika Pawłowska-Wielebska

Konkurs plastyczny – 56 prac 49 uczestników

Praca nagrodzona- I miejsce

I miejsce
praca plastyczna „Orzeł”
WIKTORIA WEGNER
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Ryszarda Malarska

Praca nagrodzona- II miejsce

II miejsce
praca plastyczna „Zwierciadło duszy”
KAROLINA DĘBOWSKA
Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgierzu
nauczyciel prowadzący – Beata Rybarczyk

Praca nagrodzona- III miejsce

III miejsce
praca plastyczna „Maska”
NATALIA SKROBISZEWSKA
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Ryszarda Malarska

Wyróżnienie
praca plastyczna „Billie Eilish – portret”
PAULINA KAMIŃSKA
Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi
nauczyciel prowadzący – Monika Stępniak-Jankowska

Dziękujemy szkołom za zgłoszenie prac konkursowych młodzieży do XXIV Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. W Przeglądzie udział wzięli uczniowie z następujących placówek edukacyjnych:
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi
Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi
Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie
Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie
Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
Zespołu Szkół Edukacji Technicznej w Łodzi
Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
Zespołu Szkół Elektroniczno-Informatycznych w Łodzi
Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi
Zespołu Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi
Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu
Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach
Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach
Zespołu Szkół Poligraficznych w Łodzi
Zespołu Szkół Politechnicznych w Łodzi
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Radomsku
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łasku
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1w Piotrkowie Trybunalskim
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego w Łowiczu
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rawie Mazowieckiej
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie
Zespołu Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi
Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Skierniewicach
Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie
Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie
Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgierzu

Przy organizacji XXIV edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych pracował Sztab Organizacyjny w składzie:
Koordynator – Monika Stępniak-Jankowska
Członkowie: Dorota Białkowska, Jadwiga Jezierna i Agnieszka Kłosińska.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i młodzieży za włączenie się do grona społeczności, dla której twórcze odkrywanie prawd i wyrażanie pokładów emocji za pomocą artystycznej ekspresji jest równie istotne, jak edukacja zawodowa.

Organizatorzy