Dzień Liczby Pi

15 marca 2018 w naszej szkole po raz trzeci odbyły się  obchody Światowego Dnia Liczby π.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Z tej okazji zorganizowane zostały liczne konkursy i quizy. Rywalizacja klasowa i indywidualna była bardzo zacięta. Uczestnicy mieli możliwość zmierzyć się m.in. z układankami matematycznymi, quizami, ciekawymi zadaniami, rebusami, zagadkami z wykorzystaniem zapałek. Mogli również zagrać w oczko do 314, w warcaby, szachy czy też spróbować swoich sił w grze z udziałem liczby π. Ci, którzy chcieli pochwalić się swoją tężyzną fizyczną starali się zrobić jak największą ilość pompek, odczytując cyfry rozwinięcia liczby π.

 

Najlepsi w z zmaganiach indywidualnych okazali się:

I miejsce:

Michał Kmiecik – klasa IITE

II miejsce:

Szymon Majchrzak – klasa IVTB

III miejsce:

Michał Stanisławczyk – klasa IVTC

W rywalizacji klasowej niepokonana okazała się klasa 2TE.

W ramach obchodów rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy: na wypisanie z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia liczby π i konkursy plastyczne.

W pierwszym z konkursów bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy IVTC Michał Stanisławczyk – udało się mu zapamiętać 100 cyfr – podbijając ubiegłoroczny rekord 90 cyfr.

Najlepszy plakat wykonał Igor Szymorek z klasy 2TB, zaś najładniejszą pracę przestrzenną – Konrad Piątkowski z klasy 1TB.

 Zmagania konkursowe zakończyła Pani Dyrektor Henryka Michalska wręczając najlepszym uczestnikom Dnia Liczby π –nagrody.

Mamy nadzieję, ze wszyscy dobrze się bawili.

Bardzo serdecznie dziękujemy klasie 3TE za pomoc  i zaangażowanie w organizację tego dnia.

Nauczycielki matematyki: Beata Caban i Joanna Karolak

 

Skip to content