XVII Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

XVII Szkolna Internetowa Gra Giełdowa_2018  

Termin rejestracji do projektu SIGG, został przedłużony i mija 31 października 2018r. (środa).  

Od poniedziałku 22 października 2018r. do 31 października 2018r. uczniowie mogą już próbować swoich sił w Grze Testowej, a 5 listopada rozpocznie się I etap SIGG oraz kurs e-learningowy towarzyszący grze.  

SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczestnicy, pod opieką nauczyciela, zakładają zespoły liczące od 2 do 4 osób. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym oraz ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu. 

Uwaga: nazwy zespołów dodaje nauczyciel (Renata Masica), sama rejestracja należy do ucznia. 

W tym roku przewidziano trzy etapy gry: 

– etap 1 na akcjach i ETF-ach, 

– etap 2 na kontraktach terminowych, 

– Finał w Sali Notowań GPW. 

Grze inwestycyjnej towarzyszy kurs e-learningowy, który zapoznaje młodych ludzi z mechanizmami giełdowymi oraz instrumentami notowanymi na Giełdzie.  

Projekt „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa” oraz „Kurs e-learningowy” wyjaśnia prawa rządzące rynkiem, uczy funkcjonowania instrumentów giełdowych i zasad inwestowania na giełdzie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji giełdowych.  

Poprzez udział w projekcie młodzi ludzie uczą się mechanizmów działających na giełdzie, mają możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.  

Regulamin SIGG oraz Regulamin kursu e-learningowego, jak również dodatkowe informacje o Projekcie, dostępne są na stronie internetowej: https://sigg.gpw.pl 

Regulamin SIGG 2018-19

Wszelkie wątpliwości wyjaśnia:
Renata Masica /s.119 

Skip to content