
Już po raz trzeci w naszej szkole odbędzie się akcja #KOMÓRKOMANIA, organizowanej we współpracy z Fundacją DKMS. Jest to inicjatywa, której celem jest szerzenie wiedzy na temat idei dawstwa szpiku oraz rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych.
Zapraszamy do dołączenia do akcji pełnoletnich uczniów, pracowników szkoły , rodziców i wszystkich zainteresowanych
Warto wiedzieć, że w Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi, taki jak białaczka. Dla wielu pacjentów przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy jest jedyną szansą na życie. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy.
Akcja rejestracji potencjalnych dawców odbędzie się w naszej szkole 7 listopada 2025 r. w godz. 8.00-14.0. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 18–55 lat, które są w dobrym stanie zdrowia. Wystarczy kilka minut, by wypełnić formularz i pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka.
Twoja decyzja może komuś podarować to, co najcenniejsze – drugą szansę.
Więcej informacji o akcji i działalności DKMS znajdziesz na stronie: https://www.dkms.pl

