Dzień Europejski w Werner-von-Siemens Schule – podsumowanie wymiany polsko – niemieckiej.

W okresie od 11.04 do 21.04.2016 grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką p. Piotra Pluskoty, p. Renaty Masicy i p. Krzysztofa Muszyńskiego wraz z uczniami i nauczycielami ze szkoły niemieckiej WvSS uczestniczyła w realizacji projektu pt. „Automatyzacja i systemy robotyki przyszłością na europejskim rynku pracy”. Projekt realizowany jest w ramach polsko – niemieckiej wymiany młodzieży organizowanej min. dzięki wsparciu finansowemu, którego udzielił Urząd Miasta Łodzi oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Uczniowie w grupach międzynarodowych realizowali treści projektowe z zakresu: systemów robotyki (Lego Mindstroms,, mikrosterowników (Arduino), multimediów, technik komputerowych i sieciowych. Efekty swojej pracy dokumentowali za pomocą prezentacji multimedialnych, filmów oraz plakatów.

Na podsumowanie dwóch tygodni projektowych uczniowie z Polski, Niemiec, Czech, Włoch i Portugali pokazali efekty swojej pracy w czasie konferencji – Dnia Europejskiego. W pierwszej kolejności na forum odbyły się prezentacje międzynarodowych grup projektowych, a później każdy zainteresowany mógł podejść do specjalnie przygotowanych stoisk projektowych by podziwiać efekty pracy, dopytać o szczegóły lub wypróbować wybrany przez siebie model.

http://www.siemensschule-wetzlar.de/aktuelles/nachrichten/details/article/internationale-gaeste-in-der-siemensschule.html

http://www.siemensschule-wetzlar.de/aktuelles/nachrichten/details/article/internationalen-teams-aus-fuenf-nationen-praesentieren-zukunftstechnologien.html

Renata Masica

Skip to content