Edukacja prawna

Uczniowie klasy III TD brali udział w zajęciach z obszaru profilaktyki w  Sądzie Okręgowym  w Łodzi. Wyjście w dniu 27 lutego 2017 roku zorganizowała Magdalena Binder, pedagog szkolny. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawca klasy Iwona Karaszkiewicz i Magdalena Binder.

Obejrzeliśmy  pomieszczenia  aresztu sądowego m.in: cele dla zatrzymanych, samochód policyjny wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, przebyliśmy  trasę, jaką pokonują więźniowie dowożeni do Sądu od tzw. więźniarki do ławy oskarżonych  – a to dzięki uprzejmości Pana Podkomisarza Sławomira Klimka. Pan Podkomisarz zaprezentował nam także sprzęt policyjny, jaki jest używany w Sądzie. Uczniowie zostali uświadomieni, jak niewiele czasami potrzeba, by znaleźć się „po ciemnej stronie mocy”. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy. Przekonaliśmy się także, z jakim zaangażowaniem policjanci wykonują swoją pracę.

Następnie uczestniczyliśmy w  rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Łodzi, po której Sędzia prowadzący i Rzecznik Sądu odpowiadali na nasze pytania  i wyjaśniali  zawiłe dla nas procedury oraz omawiali interesujące nas przepisy  Kodeksu Karnego i Cywilnego. Taki rodzaj zajęć jest zdaniem uczniów najlepszą edukacją prawną.

Iwona Karaszkiewicz, wychowawca klasy III TD i Magdalena Binder, pedagog szkolny 

Zdjęcia nadesłała Iwona Karaszkiewicz

Skip to content