Finał XIX Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych

plakat XIX_J.J.Patronat
Wojewoda Łódzki – Jolanta Chełmińska
Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień
Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska
Łódzki Kurator Oświaty – Jan Kamiński
Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

Patronat medialny

„Dobre Praktyki. Innowacje w edukacji”
„Przegląd Edukacyjny”

Organizatorzy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

Gość honorowy
Dymitr Hołówko

Podsumowanie projektu odbyło się 26 marca 2015 roku w Muzeum Miasta Łodzi (Łódź, ul. Ogrodowa 15).

Relacja z  finału Przeglądu Twórczości oraz nagrodzone w konkursach prace  prezentowane są na stronie Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół zawodowych.

W ramach tegorocznej edycji odbyły się trzy konkursy: fotograficzny, literacki i plastyczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 186 uczniów z 39 szkół zawodowych  z naszego miasta i województwa. Komisje konkursowe poddały ocenie 90 prac fotograficznych65 prac literackich i  94 prace plastyczne. W projekt zaangażowanych było 68 nauczycieli, opiekunów młodzieży.

Obecnością swą zaszczycił nas gość honorowy – Dymitr Hołówko, znakomity polski aktor filmowy i teatralny. W uroczystości udział wzięli: posłanka na Sejm RP Elżbieta Królikowska-Kińska, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi Tomasz Trela, radna Rady Miejskiej w Łodzi Małgorzata Niewiadomska-Cudak, dyrektor Wydziału Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi Beata Jachimczak, starszy specjalista w Wydziale Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi Barbara Suchara, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Łodzi Anna Garmulewicz-Polińska, wiceprzewodniczący Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Wacław Bierkowski, przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Tadeusz Barański, kierownik Zakładu Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego profesor Jolanta Fiszbak, dyrektor z firmy Veolia Energia Łódź Dariusz Zawisza, przedstawiciel Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Agata Szymczak, przedstawiciel Związku Zawodowego NZSZ Solidarność Andrzej Keller, redaktor Obserwatorium Edukacji Włodzisław Kuzitowicz, jurorzy, dyrektorzy szkół zawodowych, finaliści Przeglądu i ich artystyczni opiekunowie. Współorganizatorów reprezentowały: Elżbieta Paciejewska-Stolarz – dyrektor WODN w Łodzi i Elżbieta Gonciarz – wicedyrektor ŁCDNiKP.

 Zmagania konkursowe oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
KONKURS FOTOGRAFICZNY

MONIKA CZUBACZYŃSKA-SZRAM – Artysta plastyk
MICHAŁ MIKUŁA- Polskapresse Sp. z o.o. Odział Prasa Łódzka
JAN BODO-KAFTAŃSKI – Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

KONKURS LITERACKI

DOROTA CERAN- Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
MAŁGORZATA GAJAK-TOCZEK- Uniwersytet Łódzki
ANNA IWICKA-OKOŃSKA – Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi

KONKURS PLASTYCZNY

PIOTR KARCZEWSKI – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
JOLANTA MASTALERZ – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi
AGATA SZYMCZAK – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Laureaci XIX Przeglądu Twórczości

KONKURS FOTOGRAFICZNY – TEMAT: „DZIWNY JEST TEN ŚWIAT”

I miejsce
MACIEJ CWALINA za fotografię „Natura odbiera, co swoje”
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Łodzi
opiekun: Anna Golczyńska-Smyczek

II miejsce
ROKSANA NIKODEMSKA za fotografię „Świat, w którym maska to część twarzy”
Zespół Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim
opiekun: Agnieszka Wolińska-Matczak

III miejsce
MONIKA TORBIARCZYK za fotografię „Fantasmagoryczna”
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
opiekun: Agata Tomaszewska

Wyróżnienia:
PATRYCJA ANIELAK za fotografię „Symbioza”
Zespół Szkół nr 3 w Kutnie
opiekun: Monika Kowalska

KAROLINA KURZELEWSKA za fotografię „Stara maleńka”
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku
opiekun: Agnieszka Bartnik

KONKURS LITERACKI – KATEGORIA POEZJA – TEMAT DOWOLNY

I miejsce
MAŁGORZATA PIETRUSZKA za wiersz „Jestem”
Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie
opiekun: Jarosław Olczak

II miejsce
IZABELA STEFAŃSKA za wiersz „Ulotność czasu”
Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi
opiekun – Monika Markowska

III miejsce
DAMIAN FILIPIAK za wiersz „Słowa”
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
opiekun – Agnieszka Kwiatkowska

III miejsce
SEBASTIAN KĘDZIORA za wiersz „Odbicie w szybie”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun: Monika Stępniak-Jankowska

Wyróżnienie

ARTUR SMOLARCZYK za wiersz „Nie interesuje mnie róża pachnąca”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun – Monika Stępniak-Jankowska
KONKURS LITERACKI – KATEGORIA PROZA – TEMAT DOWOLNY

I miejsce
PRZEMYSŁAW KIJAS za utwór „Rozmyślania o współczesności”
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
opiekun: Iwona Graczykowska

II miejsce
ADRIANNA AMROSZKIEWICZ za utwory „Studnia życzeń” i „Ona”
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
opiekun: Marzena Baran-Radwańska

III miejsce
SZYMON SZCZEPANIK za utwór „Uczucie i Umysł”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun: Agnieszka Kłosińska

Wyróżnienie:

WERONIKA FIBAK za utwór „Fotografie”
Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi
opiekun: Agnieszka Karnicka-Błaszczyk

KONKURS PLASTYCZNY – TEMAT DOWOLNY

I miejsce
ALEKSANDRA STOŁOWSKA za pracę „Zimowa cisza”
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
opiekun: Ryszarda Malarska

II miejsce
BARBARA KLIMACKA za pracę „Vintage”
Zespół Szkół Poligraficznych w Łodzi
opiekun: Jerzy Mendak

III miejsce
ANNA KUSIAK za pracę „Zwierciadło duszy”
Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi
opiekun: Jolanta Adamczewska

Wyróżnienia

OLGA KARDAS za prace „Mechaniczne piękno” i „MK-1876OK”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi
opiekun: Monika Stępniak-Jankowska

MATEUSZ SOBIERAJ za pracę „A po drugiej stronie…”
Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu
opiekun: Sławomira Gaik

MARCEL SOWIŃSKI za prace „Moje miejsce na ziemi – Łagiewniki 1” i „Moje miejsce na ziemi – Łagiewniki 2”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Łodzi
opiekun: Józef Goss

Wyróżnienia Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

AGATA KARPIŃSKA za pracę „Łódź dziś i kiedyś”
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi
opiekun: Danuta Nowacka

ANGELIKA OWCZAREK za pracę „Nasturcja”
Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi
opiekun: Ryszarda Malarska

AGNIESZKA STRUGACZ za pracę „Dziecięca celebracja chwili”
Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
opiekun: Agnieszka Pawełkiewicz

Zdjęcia Mateusz Lechański,  kl. IV TC

 

Skip to content