Wyniki konkursu „Grafika w służbie książki”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Konkurs biblioteczny na projekt okładki lektury szkolnej

„Grafika w służbie książki”

W dniu 27 lutego odbyło się podsumowanie  konkursu bibliotecznego na projekt okładki lektury szkolnej „Grafika w służbie książki”.

Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – Dorota Serwik-Porowska, członkowie – Elżbieta Szejgis i Jadwiga Jezierna, spośród 55 prac zgłoszonych do konkursu nagrodziła autorów 4 prac, przyznając miejsca 1-3 i jedno wyróżnienie.

W pierwszym etapie obrad z prac zgłoszonych do konkursu Komisja wytypowała 10 projektów nominowanych do nagrody.

Wśród nominowanych znalazły się projekty (wykaz alfabetyczny wg nazwisk ):
Rafał Balcerzak – kl. I TE , „Zbrodnia i kara” – Fiodor Dostojewski, opiekun – Dorota Białkowska
Jacek Dymarczyk – kl. I TA , „ Inny świat” – Gustaw Herling-Grudziński, opiekun – Monika Stępniak-Jankowska
Beniamin Grodzicki – kl. II TD, „ Dziady cz. 3” – Adam Mickiewicz, opiekun – Monika Jaskuła
Piotr Herberg – kl. I TD, „Tango” Sławomir Mrożek, opiekun – Monika Stępniak-Jankowska
Bartosz Kotlicki – kl. I TC, „Makbet” William Szekspir, opiekun – Monika Stępniak-Jankowska
Piotr Ludwiczak – kl. I TD, „Dzieje Tristana i Izoldy” Josefa Bédier, opiekun –  Monika Stępniak-Jankowska
Weronika Niewiadoma – kl. III TB, „Chłopi” Stanisław Wyspiański , opiekun – Dorota Białkowska
Adrian Ogłaska – kl. I TC , „ Rok 1984 George Orwell, opiekun – Monika Stępniak-Jankowska
Mateusz Piękny – kl. II TC , „Dzieje Tristana i Izoldy” Josef Bédier, opiekun – Dorota Białkowska
Krzysztof Zener-Naumiuk kl. I TA , „Dżuma Albert Camus – opiekun – Monika Stępniak-Jankowska

Ostatecznie Komisja Konkursowa nagrodziła:

                     I miejsce

Rafał Balcerzak 1te Dostojewski Zbrodnia i kara

Rafał Balcerzak – kl. I TE
opiekun – Dorota Białkowska

                   II miejsce

Obraz

Adrian Ogłaska – kl. I TC
opiekun – Monika Stępniak-Jankowska

                  III miejsce

Beniamin Grodzicki, ZSP9, kl. II TD

Beniamin Grodzicki – kl. II TD
opiekun- Monika Jaskuła

                  Wyróżnienie

Obraz 001

Jacek Dymarczyk – kl. I TA
opiekun – Monika Stępniak-Jankowska

Konkurs zorganizowany został przez bibliotekarzy Jadwigę Jezierną i Małgorzatę Starczewską-Moskal  przy współudziale nauczycieli polonistów Moniki Stępniak-Jankowskiej i Doroty Białkowskiej.

Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwali nauczyciele: Monika Stępniak-Jankowska, Dorota Białkowska, Monika Jaskuła, Agnieszka Kłosińska i Piotr Pluskota.

Skip to content