Uczniowie klasy III TE i IV TE uczestniczyli w „Koncercie patriotycznym dedykowanym pamięci funkcjonariuszy polskich służb mundurowych – Ofiar Zbrodni Katyńskiej”, podczas którego Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939” w Łodzi wyróżniło po raz pierwszy Krzyżem Miednoje 1940 osoby, które przez swoją działalność przyczyniły się do odkrywania i upamiętniania losów policjantów II RP, zamordowanych przez NKWD.
Opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel Sylwester Paczesny.
Uroczystość odbyła się 29 września 2015 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich, siedzibie Muzeum Miasta Łodzi. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939” w Łodzi przy wsparciu Fundacji Memoria Condita. Patronatem honorowym wydarzenie objął Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Na uroczystość patriotyczną, zorganizowaną w 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, przybyli przedstawiciele wszystkich służb mundurowych Łodzi oraz młodzież z łódzkich szkół.
Krzyże Miednoje 1940 otrzymali:
gość honorowy spotkania – Maria Czernek z Warszawy, ostatnia żyjąca wdowa katyńska po policjancie – starszym posterunkowym Janie Borkowskim,
nadinspektor Dariusz Banachowicz – komendant wojewódzki policji w Łodzi,
Sławomir Frątczak – dyrektor Muzeum Katyńskiego,
Mirosław Pejka – przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Uroczystość uświetnił występ Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Artyści zaśpiewali m.in. pieśni z powstania listopadowego i styczniowego, takie jak „Warszawianka”, „Marsz Polonia” i „Marsz strzelców” oraz pieśni legionowe.
Na podstawie relacji Sylwestra Paczesnego