Liga Szkół Jana Karskiego

dyplomNasza szkoła znalazła się w gronie placówek edukacyjnych rekomendowanych przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana do udziału w programie „Karski my Hero”. Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający przynależność do Ligi Szkół Jana Karskiego w roku szkolnym 2016/2017.

24 kwietnia minęła 102. rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych emisariuszy i bohaterów II wojny światowej, łodzianina – Jana Karskiego. Tego dnia Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego we współpracy z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zainaugurowała program edukacyjny „Karski my Hero”, którego celem jest utworzenie Ligi Szkół Jana Karskiego.

Uroczystość odbyła się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na ulicy Wojska Polskiego 83 w Łodzi. Blisko trzydzieści szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i województwa łódzkiego zostało zaproszonych na projekcję najnowszego filmu dokumentalnego o Janie Karskim „Jan Karski i władcy ludzkości” w reżyserii Sławomira Grünberga. Następnie przedstawiciele szkół odebrali rąk prezesa Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego – pani Ewy Junczyk-Ziomeckiej oraz dyrektora Centrum Dialogu im. Marka Edelmana – pani Joanny Podolskiej certyfikaty potwierdzające przynależność do Ligi Szkół Jana Karskiego w roku szkolnym 2016/2017 oraz materiały edukacyjne dotyczące działalności Kuriera z Warszawy.

Zdjęcia nadesłała Dorota Serwik-Porowska

Skip to content