Pożegnanie uczniów klas maturalnych

„Wszystko, co zdarza się raz, może już nie przydarzyć się nigdy więcej.”

Słowami Paulo Coelho pani dyrektor Henryka Michalska rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych. W piątek 28 kwietnia szkołę ukończyło 106 uczniów.

Razem z nami na uroczystości obecni byli przedstawiciele pracodawców. Gościliśmy panią Magdalenę Bogusz i panią Monikę Wicher z firmy Veolia Energia S.A. oraz panią Katarzynę Ciukszę z firmy Procter & Gamble. Akademię poprowadził nauczyciel Mirosław Gintowt.

Pani dyrektor Henryka Michalska pożegnała Abiturientów i podziękowała wychowawcom klas maturalnych: Lidii Romanowskiej (IV TA), Joannie Karolak (IV TB), Grzegorzowi Łakomskiemu (kl. IV TC), Monice Jaskule (kl. IV TD) i Joannie Strzelczyk-Jajczak (kl. IV TE) za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

Najlepszą klasą pod względem wyników w nauce okazała się klasa IV TC. Kolejne miejsca zajęły klasa IV TE i klasa IV TB. W klasyfikacji biorącej pod uwagę wyniki w nauce i frekwencję pierwsze miejsce zajęła klasa IV TE, drugie klasa IV TC, zaś trzecie miejsce klasa IV TB.  

Wręczenie nagród i dyplomów to szczególnie ważna część uroczystości. W tym roku szkolnym nie zabrakło wyróżnionych uczniów, zarówno za wyniki w nauce, jak i zaangażowanie w działalność społeczną. Z rąk dyrektor Henryki Michalskiej nagrody i pamiątkowe dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

Adrian Woźny (kl. IV TB)
Mateusz Strumiłło (kl. IV TA)
Mateusz Piękny (kl. IV TC)
Marcin Krupa (kl. IV TB)
Rafał Maciejewski (kl. IV TB)
Dominik Woźny (kl. IV TB)
Łukasz Kamiński (kl. IV TC)
Łukasz Młodziński (kl. IV TC)
Kacper Reczulski (kl. IV TE)

Podziękowania otrzymali także rodzice, którym dyrektor Henryka Michalska wyraziła wdzięczność za zaangażowanie w sprawy szkoły.

Młodzież, która osiągnęła najlepsze wyniki w nauce nagrodzona została również przez pracodawców. Nagrody otrzymali uczniowie z klas patronackich  firm: Veolia Energia S.A., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i Procter & Gamble.

Abiturientów w imieniu młodzieży pożegnał zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Filip Krawczyk, zaś  imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrał Bartosz Wąsik.

Abiturienci pożegnali sztandar szkoły i złożyli uroczyste przyrzeczenie, iż „godnie będą służyć Ojczyźnie, kontynuować i rozwijać zdobyte w szkole umiejętności oraz być dobrym człowiekiem i nigdy nie zawieść własnej szkoły”.

Uprawnienia dla elektryków młodzieży wręczył nauczyciel Witold Jaroszewski.

Na zakończenie uroczystości starszych kolegów pożegnali uczniowie klas trzecich. Młodzież z  klasy III TE pod kierunkiem pani Katarzyny Pankratz przygotowała prezentację multimedialną, która przeniosła wszystkich w przeszłość związaną z czteroletnim pobytem tegorocznych maturzystów w murach szkolnych.

Przed Abiturientami jeszcze egzamin maturalny. Życzymy połamania piór i powodzenia w dorosłym życiu!

Zdjęcia nadesłał Sylwester Paczesny

Skip to content