Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Inaugurację roku szkolnego rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Uroczystość poprowadził płk Mirosław Gintowt i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Damian Kukuła, uczeń klasy II TE. 

Na uroczystości gościliśmy: przedstawiciela Urzędu Miasta Łodzi panią Barbarę Sucharę; kombatantów Armii Krajowej – pana Tadeusza Barańskiego i pana Tadeusza Bratka, reprezentujących Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej; przedstawicieli firm patronackich – panią dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Annę Beliniak i panią Małgorzatę Kamińską (Veolia Energia Łódź S. A.), panią kierownik Elżbietę Grochal i panią Karolinę Stogidis (BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego) oraz przedstawiciela Rady Rodziców  panią Małgorzatę Kukułę.

Istotnym elementem pracy szkoły jest współpraca z pracodawcami. Klasy patronackie funkcjonują w naszej szkole od 2008 roku i przynoszą wymierne korzyści. W tym roku szkolnym firma BSH obejmuje patronatem również klasę zasadniczą, kształcącą monterów mechatroników. Tym samym zarówno uczniowie Technikum nr 9, jak i Zasadniczej Szkoły Zawodowej  nr 9  kształcić się będzie pod opieką firmy BSH.

Pani Dyrektor Henryka Michalska w słowach skierowanych do uczniów powiedziała m. in.:

„1 września jest w naszym kalendarzu dniem szczególnym. Z jednej strony obchodzimy dziś wyjątkowo ważną rocznicę w historii naszego kraju – rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, z drugiej strony zaś spotykamy się aby, jak co roku, powitać nowy rok szkolny. Mimo, że te dwa wydarzenia z Waszej perspektywy mogą wydawać się od siebie odległe o całe lata świetlne, między przeszłością a teraźniejszością istnieje jednak nierozerwalny związek, o którym powinniśmy pamiętać.”

Społeczność zgromadzona na boisku szkolnym uczciła minutą ciszy 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przyjaciel naszej szkoły, były nauczyciel, Tadeusz Barański skierował do młodzieży szkolnej słowa nawiązujące do tych tragicznych wydarzeń.

Pani Dyrektor Henryka Michalska przedstawiła kadrę kierowniczą szkoły i nowo zatrudnionych nauczycieli oraz dokonała prezentacji wychowawców klas pierwszych.

Życząc uczniom sukcesów edukacyjnych zwróciła się do nich tymi słowami:

„Smakujcie to, co przynosi Wam każdy dzień, czerpcie pełnymi garściami z chwil spędzonych w naszej szkole, wybierajcie mądrze, uczcie się na własnych błędach. Poszukujcie własnych dróg, nie bójcie się marzyć i urzeczywistniać swoich pragnień, nawet jeśli część z nich wydaje się Wam bardzo śmiała, czy wręcz nierealna.”

W tym roku szkolnym ponad 160 uczniów podjęło naukę w Technikum nr 9 w klasach kształcących w zawodach: technik elektronik (kl. I TA), technik energetyk / technik elektryk (kl. I TB), technik mechatronik (kl. I TC), technik informatyk (kl. I TD i kl. I TE) oraz w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 9 w klasie kształcącej w zawodach elektryk i monter mechatronik (kl. I ZA).

Słowa do nauczycieli młodzieży skierowali również: pani Barbara Suchara –  UMŁ, pani dyrektor Anna Beliniak – Veolia Energia Łódź S.A., pani kierownik Elżbieta Grochal – BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Damian Kukuła.

Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekała niespodzianka. Firma BSH ufundowała całej społeczności szkolnej tort w kształcie pralki, który uroczyście pokroiła pani dyrektor Henryka Michalska i pani kierownik Elżbieta Grochal z BSH. I tym słodkim akcentem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Wszystkim życzymy sukcesów na polu edukacyjnym!

Zdjęcia Sylwester Paczesny

Skip to content