Spotkanie wigilijne 2014

Klasa III TD - klasowe spotkanie wigilijne

Klasa III TD – klasowe spotkanie wigilijne

Magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszej szkole już dziś. A to wszystko za sprawą dźwięków kolęd, dobiegających z sal lekcyjnych, prezentów ułożonych pod klasowymi choinkami, uśmiechom i serdecznym życzeniom składanym sobie nawzajem oraz zapachom wigilijnych potraw, unoszących się w zaułkach szkolnych korytarzy.

W godzinach porannych uczniowie spotkali się na wigiliach klasowych wraz ze swoimi wychowawcami. Był to czas szczególny, który sprawia, że znikają bieżące troski, a na pierwszy plan wysuwa się potrzeba bycia razem.

Następnie społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii, na której gościliśmy dyrektora naszej szkoły w latach 1971-1987 Jana Dawidowskiego oraz emerytowanych nauczycieli.

Blasku wspólnemu świętowaniu dodała część artystyczna „Bóg się rodzi” przygotowana przez uczniów klas I TE, I TD, III TA i IV TC pod kierunkiem księdza Sebastiana Roguta oraz występ chóru klasy IV TC.

Pani dyrektor Henryka Michalska ogłosiła wyniki szkolnego konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na najlepiej udekorowaną salę lekcyjną z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Cztery równorzędne nagrody otrzymały klasy: I TC, II TC, III TB i III TD.

Wyróżniona została też klasa I TE za dekorację szkoły. Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom – Katarzynie Pankratz , Annie Szewczyk i Annie Zdanowskiej- gratulujemy ciekawej inicjatywy, która dodatkowo podkreśliła radosną chwilę oczekiwania na najpiękniejsze w całym roku święta.

Obraz 063Spotkanie całej społeczności szkolnej było również okazją do wręczenia nagrody Oldze Kardas, uczennicy klasy III TD, za zdobycie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie”.

Po uroczystości zaproszeni goście, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły spotkali się na corocznej wigilii szkolnej.

Oprac.  Jadwiga Jezierna

Zdjęcia Marcel Bugaj (kl. I TE) pod kierunkiem Sylwestra Paczesnego

Skip to content