Spotkanie wigilijne 2018

Prawdziwie świąteczna atmosfera panowała  w piątkowe przedpołudnie w naszej szkole. Już od rana w szkole rozbrzmiewały kolędy. Młodzież zadbała o świąteczny wystrój sal lekcyjnych i szkolnych korytarzy. Bożonarodzeniowe dekoracje, tradycyjne potrawy na wigiliach klasowych i prezenty pod choinkami wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój.   

Zgodnie z wieloletnią tradycją odbyła się również uroczysta akademia, podczas której uczniowie przybliżyli zebranym ideę świąt, prezentując program artystyczny. Montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież klasy I TE pod kierunkiem nauczyciela Jacka Wiśniewskiego. Na akordeonie grał Radek Chojczak, uczeń klasy II TA. Dekoracje przygotowała Katarzyna Pankratz.

Wspólnie z nami świętowali: podpułkownik Tadeusz Barański – przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Łódź i major Tadeusz Bratek – reprezentant Środowiska Jodła oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.      

Spotkanie społeczności szkolnej było również okazją do wręczenia przez panią dyrektor Henrykę Michalską nagród zwycięzcom w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski i Koło Miłośników Fizyki i Astronomii „PRYZMAT”.

Po uroczystości zaproszeni goście, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły spotkali się na corocznej wigilii szkolnej. 

Zdjęcia S. Paczesny i W. Czechowicz

Skip to content