Szlakiem Orlich Gniazd

DSC07019W dniach 7-9 października klasa 1TC uczestniczyła w swojej pierwszej szkolnej wycieczce – Szlakiem Orlich Gniazd. Pogoda dopisywała od samego początku – zza chmur wyszło słońce, które towarzyszyło nam cały czas. Pierwszym miejscem, które zwiedzaliśmy były ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Malownicze widoki zapierały dech w piersiach, a zdjęciom nie było końca. Po godzinnym zwiedzaniu zamku udaliśmy się w kierunku Góry Birów, gdzie mieści się odnowiony gród zamkowy. Pełni wrażeń po zwiedzaniu, pojechaliśmy do ośrodka na nocleg.
Dzień drugi to ponad 10 kilometrowa wędrówka Szlakiem Warowni Jurajskich. Nasza wyprawa zaczęła się pod zamkiem w Mirowie, stamtąd udaliśmy się pieszo do odnowionego zamku w Bobolicach. Po zwiedzaniu ruszyliśmy marszem w kierunku Góry Zborów. I tutaj malownicza panorama sprzyjała fotografowaniu. Dzień drugi zakończyło ognisko z kiełbaskami, przy którym rozmawialiśmy na przeróżne tematy, nie tylko szkolne.
Trzeci dzień wycieczki obejmował wyprawę do Jaskini Nietoperzowej i Ojcowskiego Parku Narodowego. W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać widoki na Pustyni Błędowskiej. Jura skąpana w słońcu podobała się każdemu uczestnikowi wycieczki. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy wieczorem do Łodzi z silnym postanowieniem zorganizowania w przyszłości kolejnej, tak udanej wyprawy.
Jako wychowawca dziękuje serdecznie swej klasie za wzorową postawę w trakcie trwania wycieczki. Jestem z Was dumna.

Anna Zdanowska

Skip to content