Uroczystość Wszystkich Świętych z Arcybiskupem Rysiem

Jako osoba współpracujące z Towarzystwem Św. Brata Alberta, wspólnie z moją znakomitą koleżanką Karoliną Pel, odpowiedziałyśmy na zaproszenie arcybiskupa Grzegorza Rysia i brałyśmy udział w uroczystości Wszystkich Świętych.
Arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy świętej na łódzkim cmentarzu przy ul. Zakładowej w miejscu, gdzie pochowani są biedni, bezdomni,osoby które umarły w samotności i zapomnieniu, których grobów nikt nie odwiedza.Po zakończeniu liturgii odbyła się procesja po cmentarzu,w czasie której modlono się za zmarłych pochowanych na tej łódzkiej nekropolii, ale także na innych cmentarzach Polski i świata

Abp Ryś: Jak nie widzimy w sobie tego, co Boże, jak nie widzimy tego, co Boże w życiu takich ludzi, których świat podpisuje N.N. to, to że nie widzimy, jest miarą naszej nieznajomości Boga. Nie zna Boga ktoś, kto nie widzi boskiego życia w człowieku, który jest oznaczany N.N. To jest miara nie znania Boga! Jak nam się wydaje, że w życiu takich ludzi Boga nie ma, to znaczy, że nie mamy o Bogu bladego pojęcia.

Magdalena Binder
Karolina Pel

 

   

Skip to content