VII Ogólnopolski Konkurs Turbolandeskunde

W dniu 22 kwietnia 2022 roku  odbył się etap regionalny VII Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego – Deutschland.  

Równocześnie w trzech szkołach województwa łódzkiego (w I LO w  Łodzi, w XXVI LO w Łodzi oraz w ZSZ w Zduńskiej Woli) uczniowie 36 szkół regionu łódzkiego rywalizowali o miejsce w finale konkursu, który odbędzie się  5 czerwca w siedzibie Goethe-Institut w Krakowie. Uczestnicy zespołów odpowiadali na pytania dotyczące Niemiec m. in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajoznawczych.

 Naszą szkołę reprezentowali – uczennica Amelia Gawryszczak i uczeń Paweł Gębicki z klasy III TD, którzy rywalizując z młodzieżą innych szkół regionu, wykazali się ogromną wiedzą na temat Niemiec. Gratulujemy!
 
W rywalizacji o wejście do finału konkursu I miejsce w województwie łódzkim zdobył zespół z VIII LO w Łodzi. Gratulujemy!

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Opiekunem grupy uczniów naszej szkoły była Jolanta Zawadowska.

Skip to content