Sukces w konkursie fotograficznym „Owad w obiektywie”.

Fotografie Patryka Wszelakiego, ucznia klasy I TC, zostały docenione przez Jury III edycji wojewódzkiego konkursu fotograficznego dla uczniów szkół średnich i studentów „Owad w obiektywie”.

Patryk zdobył:

 I miejsce w kategorii „Z życia owada”

 oraz  I miejsce w kategorii „Owad chroniony”.

Nagrody rozdane zostały 12 grudnia 2019 roku na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Konkurs rozgrywany był w pięciu kategoriach: Owad i roślina, Z życia owada, Makro, Owady chronione, Zdjęcie artystyczne. Patryk  zgłosił prace konkursowe do wszystkich pięciu kategorii.

Głównym celem konkursu jest promowanie wśród młodych ludzi przyrodniczych zainteresowań z nakierowaniem na ekologicznie niezwykle ważną i bardzo różnorodną grupę zwierząt, jakimi są owady.

Konkurs jest organizowany przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Entomologicznego i Fundację Biodiversitatis we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Łodzi, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz firmą PRECOPTIC (oficjalny przedstawiciel firmy Nikon na Polskę).

Trzecia edycja konkursu „Owad w Obiektywie” została objęta patronatami przez:  Hannę Zdanowską Prezydenta Miasta Łodzi,  prof. dr hab. Elżbietę Żądzińską – Prorektora ds. Nauki Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr hab. Andrzeja Kruka – Dziekana Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki, oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Łodzi.

Gratuluję sukcesu.

Nauczyciel wspierający
Jadwiga Jezierna

Skip to content