Wycieczka klasy II TC

W dniach 24-26 kwietnia klasa II TC wzięła udział w wycieczce do Szwecji. Uczniom towarzyszyli p. Grzegorz Łakomski – wychowawca oddziału, p. Krzysztof Kamiński oraz p. Zdzisław Migdalski, przedstawiciel firmy BSH.  

W drodze do Gdyni odwiedziliśmy Toruń. Spacer po Starówce był niezwykle przyjemny.

Od samego początku mieliśmy szczęście do pięknej, wiosennej, słonecznej pogody. Większość z nas pierwszy raz płynęła na otwartym morzu. Spacer po pokładzie miał pierwszeństwo przed obiadokolacją, mimo odczuwanego głodu. Po posiłku czekała nas wyjątkowa noc w wyznaczonych kajutach, a o poranku wschód słońca – dla ambitnych.

Już w Szwecji, najpierw zwiedzaliśmy Karlskronę, miasto portowe. Byliśmy na miejscu widokowym. Spacerowaliśmy po uliczkach, przy których stały słynne rybackie, małe, drewniane domy. Przyglądaliśmy się centrum miasta, gdzie m.in. weszliśmy do protestanckiego kościoła. Przede wszystkim jednak zwiedziliśmy muzeum marynistyczne. Robiły na nas wrażenie potężne, piękne, misternie wyrzeźbione, autentyczne galiony, życie podwodne, scenki z życia marynarzy, czy potężna łódź podwodna. Po południu pojechaliśmy do miasta Kalmar, skąd udaliśmy się najdłuższym mostem w Szwecji (6 km) na wyspę Oland. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze m.in. rezerwat przyrody. To był kolejny sympatyczny spacer, ale też ostatni punkt naszego pobytu u sąsiada zza morza. Dodać jeszcze należy, że przez cały czas towarzyszyła nam pani przewodnik, która sprawiła, że Szwecja stała się dla nas mniej tajemnicza.

W drodze do domu, na promie, czuliśmy się już bardzo pewnie. Na kolację poświęciliśmy więcej czasu, a i o wyjściu na pokład nie zapomnieliśmy. Już w Gdyni odwiedziliśmy zakład Radmor i celem stała się Łódź. 

Grzegorz Łakomski

 

 

Skip to content