Wycieczka klasy IV TC

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę.”
św. Augustyn z Hippony

W  dniach 26- 28 września klasa IV TC wyjechała na wycieczkę nad morze.

Naszym pierwszym przystankiem był Szymbark. Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu – góry Wieżycy. W towarzystwie przewodnika,  zwiedziliśmy unikalne w skali świata obiekty, są to m.in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest „Dom do Góry Nogami” i na własnej skórze mogliśmy odczuć efekty zawirowań błędnika. W środę dotarliśmy również do nadmorskiego Jantaru, gdzie mieliśmy nocleg. Wybraliśmy się przed kolacją na spacer nad nasze piękne, polskie morze.

Czwartek spędziliśmy bardzo intensywnie. Najpierw pojechaliśmy do Skansenu Wsi Słowińskiej w Klukach, gdzie mogliśmy zapoznać się z ciekawą historią regionu. Po dwóch godzinach zwiedzania, przejechaliśmy dalej – nad piękne polskie wydmy w Łebie.  Na wydmy wybraliśmy się pieszo, nasz spacer wyniósł ok 13 km – wszyscy byli zmęczeni, ale i szczęśliwi, bo widoki były przepiękne.

Piątek to czas powrotu, ale i też kolejnej porcji wrażeń. Zwiedziliśmy zakłady RADMOR w Gdyni. Główne produkty firmy – radiostacje i radiotelefony – docierają do klientów w całej Polsce! 
Po czasie spędzonym w zakładzie pracy, ruszyliśmy na podbój starówki w Gdańsku. Fontanna Neptuna czy słynny Żuraw- to miejsca, które trzeba koniecznie odwiedzić. 

Pełni wrażeń, rozmów, wspomnień – bo to ostatnia klasowa wycieczka – wróciliśmy późnym wieczorem do Łodzi! 

Podróże to jedyna rzecz, na którą, wydając pieniądze, stajemy się bogatsi – z podziękowaniem od wychowawcy klasy dla uczniów. 

Anna Zdanowska

Zdjęcia przesłała A. Zdanowska

Skip to content