Wycieczka klasy IV TC

W dniach 18-20 października uczniowie klasy IV TC uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Karpacza.

Dzień pierwszy to wyprawa na południowy zachód Polski i zwiedzanie Zamku Książ. To magiczne miejsce oczarowało nas swoją architekturą i pięknymi ogrodami w stylu francuskim, które w jesiennej szacie prezentowały się wyjątkowo barwnie. Dzięki ciekawej prelekcji pani przewodnik poznaliśmy historię zamku, tajemnice związane z okresem II wojny światowej i losy dawnych właścicieli rezydencji, między innymi Księżnej Marii Teresy Oliwi zw. Daisy.

W czwartek pojechaliśmy do Harrachowa w Czechach. W małej przygranicznej miejscowości zwiedzaliśmy najstarszą hutę szkła na świecie. Mogliśmy bezpośrednio przyglądać się procesowi produkcji, który polegał na wydmuchiwaniu szkła przez hutników. Mimo ręcznej produkcji gotowe wyroby charakteryzują się wyjątkową urodą i powtarzalnością kształtów.
W Harrachowie mogliśmy równie zobaczyć skocznię narciarską, która należy do sześciu największych obiektów tego typu na świecie.

W piątek mieliśmy piękną słoneczną pogodę i w trakcie drogi do Świdnicy podziwialiśmy piękno krajobrazu ziemi dolnośląskie. W Świdnicy zwiedzaliśmy Kościół Pokoju, największą drewnianą protestancką świątynię wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO oraz posłuchaliśmy muzyki w barokowym wnętrzu. Stamtąd ruszyliśmy w drogę powrotną do Łodzi.

Skip to content