WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

W dniach 25-27 września uczniowie klas 2 TE i 2 TD uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej.

Wyruszyliśmy w poniedziałek z Łodzi do Kudowy. Po drodze zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, by obejrzeć Hydropolis, czyli multimedialne centrum wiedzy o wodzie. Zgłębialiśmy tajniki wiedzy o otaczającym nas świecie w grupach tematycznych: Planeta Wody, Ocean Życia, Głębiny, Człowiek i Woda. Następnie wyruszyliśmy do Kłodzka, gdzie z przewodnikiem mieliśmy okazję zwiedzić Twierdzę. Niemałego wysiłku wymagało od nas przejście labiryntu podziemnych korytarzy minerskich i poznanie XVII-XVIII-wiecznego systemu obronnego. 

We wtorek pojechaliśmy do Andrspach w Czechach. Przy sprzyjającej aurze podziwialiśmy naturalne piękno Skalnego Miasta i jego monstrualnych, zbudowanych z piaskowca, skał. Dużo pozytywnych emocji towarzyszyło nam podczas przeprawy wieloosobową łodzią „Tytanic” po jeziorku położonym między skałami. Z Andrspach udaliśmy się do Nachodu, uroczego czeskiego miasteczka, w którym zwiedziliśmy XIII-wieczny zamek. 

W środę mieliśmy piękną, słoneczną pogodę. Wyruszyliśmy najpierw do Kudowy Czermnej, by zobaczyć Kaplicę Czaszek, a stamtąd pojechaliśmy do Rezerwatu Błędne Skały. Udało nam się sprawnie i bezpiecznie przejść niepowtarzalną trasę turystyczną. Na zakończenie udaliśmy się do pijalni wód mineralnych w Kudowie, by zregenerować siły. Stamtąd ruszyliśmy w drogę powrotną do Łodzi.

 

Dorota Białkowska
Monika Stępniak-Jankowska

Skip to content