Wycieczka zawodowa do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów

dsc_002914 listopada 2016 roku uczniowie klas II ZA i III ZA udali się na wycieczkę zawodową do największej na świecie elektrowni węglowej, wytwarzającej energię elektryczną z węgla brunatnego. Opiekunem młodzieży byli wychowawcy –  Czesław Kowalczyk i Ireneusz Gradowski.

Celem wycieczki do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów było poznanie etapów produkcji energii elektrycznej.

W Rogowcu, siedzibie elektrowni, uczniowie w sali konferencyjnej firmy obejrzeli film nakręcony w roku ubiegłym z okazji 40-lecia kopalni oraz prezentację,  ukazującą historię, dzień dzisiejszy oraz przyszłość wydobycia węgla w rejonie Bełchatowa. Następnie obejrzeli eksponaty zgromadzone w sali tradycji.

Kolejnym etapem wycieczki  był punkt widokowy, gdzie przy dobrej widoczności, można podziwiać panoramę Odkrywki Bełchatów i urządzenia tam pracujące. Niestety było to znacznie utrudnione przez panującą mgłę.

Następnie w  Elektrowni Bełchatów młodzież miała okazję obejrzeć film o historii i dniu dzisiejszym zakładu oraz  odbyć pieszą wycieczkę po terenie elektrowni. Przewodnik pokazywał i objaśniał poszczególne etapy produkcji energii elektrycznej. Dzięki temu, iż trwał remont jednego z bloków energetycznych, uczestnicy wycieczki mogli dokładnie zobaczyć budowę generatora.

Zdjęcia przekazał Czesław Kowalczyk

 

Skip to content