XIV Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych

Oto my, nadzy kochankowie,
piękni dla siebie – a to dosyć
Wisława Szymborska „Jawność”

Arletta Gałecka

Arletta Gałecka

W dniu dzisiejszym reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy II TC Arletta Gałecka, wzięła udział w konkursie „Czytam poezję miłosną”, odbywającego się w ramach XIV Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznego Festiwalu jest „Ja czytam, ty czytasz, my czytamy”.

Do konkursu zgłosiło się 20 łódzkich szkół. Przesłuchania konkursowe odbywały się w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Arletta Gałecka zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Jawność”.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 16 kwietnia na gali podsumowującej XIV Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych, która odbędzie się w 16 kwietnia 2015 roku o godzinie 13:00 w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

Organizatorem Festiwalu jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – odpowiedzialne za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu: Bogusława Walenta i Czesława Siewierska – przy współudziale Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi, Rady Programowej Festiwalu (IV LO, VIII LO, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 15 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach) i we współpracy z Muzeum Miasta Łodzi.

Trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę.

Jadwiga Jezierna

Skip to content