XVI ŁÓDZKI FESTIWAL BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tomasz Stusio, uczeń klasy III TA, będzie reprezentował naszą szkołę na XVI Łódzkim Festiwalu Bibliotek Szkolnych, który odbywa się w tym roku pod hasłem „Podróże z książką”.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
– jedna z fotografii konkursowej T. Stusio

Decyzję o jego udziale podjęła Szkolna Komisja Konkursowa 28 lutego 2017 roku w składzie: przewodnicząca – nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna, członkowie nauczyciele Dorota Białkowska i Monika Stępniak-Jankowska.

Do etapu szkolnego Festiwalu należało zgłosić 5 zdjęć, wykonanych w łódzkiej przestrzeni miejskiej, które obrazowałyby cytaty z wybranej przez siebie książki, zawierającej wątki o Łodzi.

Tomek wykonał przepiękne fotografie i wybrał wyjątkowe cytaty z kryminału Katarzyny Bonda „Lampiony”, który dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Cieszę się bardzo, że nasz uczeń będzie brał udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które co roku jest magicznym świętem czytelnictwa. Życzę Tomkowi powodzenia w  łódzkim etapie konkursu.

Organizatorem Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych jest  Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy współudziale Pedagogicznej Biblioteki Publicznej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 i XXV LO w Łodzi.

Fotografie wykonane na potrzeby etapu szkolnego konkursu „Moje podróże z książką po Łodzi”  zaprezentowane zostaną wkrótce w bibliotece szkolnej.

Nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna

Skip to content