Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

„Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana.”

Albert Einstein

 

Uroczystości kończące  rok szkolny 2018/2019 odbyły się w środę 19 czerwca na boisku szkolnym w samo południe. Obecnością swoją zaszczycili nas przedstawiciele firm patronackich oraz przedstawiciele Rady Rodziców.  

Firmę Veolia Energia Łódź S.A. reprezentowała pani Anna Kuron,  firmę BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o pani Marta Chamernik  i pan Zdzisław Migdalski, zaś Radę Rodziców przewodnicząca pani Joanna Bielecka i pani Agnieszka Raczyńska.

Pani Iwona Wojcieszak,  wieloletni pracownik pionu administracyjnego, przechodzi wkrótce na emeryturę. Społeczność szkolna zgotowała pani Iwonie ciepłe pożegnanie. Były kwiaty, oklaski i łzy wzruszenia.

Dyrektor szkoły Henryka Michalska podsumowała całoroczną pracę szkoły, pogratulowała uczniom sukcesów, a Radzie Pedagogicznej podziękowała  za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży.

Najlepsze wyniki w nauce osiągnęły klasy I TD (średnia 4,0) i II TC (średnia 3,75).  Najwyższy wskaźnik frekwencji odnotowała klasa I TC (ponad 90%). We współzawodnictwie klasowym, biorąc pod uwagę średnią nauczania i frekwencję, najlepszą okazała się klasa I TD, druga była II TC, a trzecia I TC.

Dwudziestu dwóch uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, zostało wyróżnionych dyplomami i nagrodami  przyznanymi przez dyrektora szkoły.

Pięciu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, co oznacza, że osiągnęli średnią nauczania co najmniej 4,75. W gronie nagrodzonych znaleźli się:  

Janusz Wdówka – kl. III TD (5,30)
Marta Żurawska – kl. II TC (5,23)
Piotr Łojbo – kl. III ZA (5,10)
Katarzyna Gumola – kl. II TC (4,85)
Kamil Candrowicz – kl. III TC (4,79).

Wszyscy, ci którzy zdali do następnej klasy z wyróżnieniem oraz uczniowie: Jacek Teodorczyk (kl. II TE), Michał Kamiński (kl. II TC), Mateusz Zubalewicz (kl. III TB) i Dawid Warych (kl. I BA) otrzymali jednorazowe stypendia za wyniki w nauce.

Dla uczniów z klas patronackich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019, firmy: Veolia Energia Łódź, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i Procter & Gamble ufundowały specjalne nagrody.

Dyplomy i nagrody za stuprocentową frekwencję otrzymali uczniowie:

Michał Pawłowski – kl. I TD
Mateusz Szcześ – kl. I TE
Emil Przybylski – kl. II TA
Łukasz Ledzion – kl. II TD
Michał Wągrowski – kl. III TE

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczone zostały także dyplomy i nagrody w konkursie czytelniczym, organizowanym przez bibliotekę szkolną. Tytuł „Najaktywniejszy czytelnik biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2018/2019” zdobył uczeń klasy I TE – Maksymilian Śmigała, zaś tytuł „Najaktywniejsza czytelniczo klasa w roku szkolnym 2018/2019”  przypadł kasie III TD.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Henryka Michalska życzyła wszystkim pięknych, słonecznych wakacji, zaś uczniom klasy III ZA, dla których dzień zakończenia roku szkolnego był dniem ukończenia szkoły, życzyła wszelkiej pomyślności i sukcesów zawodowych.  Zwracając się do uczniów pani dyrektor powiedziała m.in.:

„Wszystkim uczniom życzę wakacyjnego odpoczynku, przyjemnych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Odpoczywajcie i nabierajcie sił do nauki w kolejnym roku szkolnym.”

Zdjęcia Sylwester Paczesny

 

Skip to content