100 lat niepodległości

Dnia 9 listopada 2018 r. odbył się w Naszej szkole uroczysty apel w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 2018 r. W spotkaniu udział wzięli Żołnierze Armii Krajowej  mjr Tadeusz Bratek ps. Orliński, podpułkownik Tadeusz Barański ps. Tatar, major Włodzimierz Pajdowskiego ps. Niemen i podpułkownik Stanisław Pasikowski ps. Tygrys. Asystę sztandaru Okręgu Łódź ŚZŻ AK stanowili żołnierze z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Świętowaliśmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości poprzez wspólne odśpiewanie czterech zwrotek polskiego hymnu państwowego o godzinie 11.11 – podobnie jak zrobili  to nauczyciele i pracownicy oświaty, dzieci i młodzież, zaproszeni goście w ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych w całej Polsce.

Po zaśpiewaniu hymnu uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki rys wydarzeń                                            z listopada1918 roku na ziemiach polskich, zawierający informacje o sytuacji międzynarodowej i działaniach podjętych przez Polaków, po to by Nasza Ojczyzna zmartwychwstała.  

W drugiej części, czyli półtoragodzinnym spotkaniu z Żołnierzami Armii Krajowej wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia by przetrwały  w Niepodległej Polsce następne setki lat.

Tomasz Szambusrki

Skip to content