CHŁOPAKI NA MEDAL I Z MEDALEM

Rozgrywki Licealiady – łódzkich szkół ponadgimnazjalnych – w piłce ręcznej chłopców dobiegły końca. Momentem podsumującym efekty rywalizacji był dzień 14 listopada i hala UKS Anilana Łódź. W tym dniu odbył się Final Four – turniej czterech najlepszych szkół. Drugi raz z rzędu w tym gronie znaleźli się nasi uczniowie. W zeszłym roku zajęliśmy czwarte miejsce, minął rok i teraz jesteśmy na najniższym stopniu podium i cieszymy się z brązowego medalu Licealiady 2018.
   Już w pierwszym meczu spotkaliśmy się z zespołem Technikum nr 3, z którym w zeszłym roku przegraliśmy jedną bramką walkę o brąz. Tym razem to my wygrywamy 14:13, a zwycięską bramkę na 5 sek. przed ostatnim gwizdkiem zdobywa Natan Cymer. Podbudowani tym zwycięstwem w drugim meczu stajemy naprzeciw Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego, a na co dzień zespołowi Anilany rocznik 2002. Dajemy z siebie wszystko, ale w ostatecznym rozrachunku przegrywamy 14-16, walcząc z późniejszym mistrzem Łodzi, jak równy z równym. Ostatni mecz z ZSP 10
(Anilana rocznik 2000) kończymy porażką 15-23. Po skończonym meczu z rąk przedstawicieli MSZS w Łodzi odbieramy okazały puchar, a na naszych szyjach zawisły medale. Tym sukcesem wyrównujemy największe osiągnięcie ostatnich 15 lat, gdy w 2007 roku także byliśmy trzeci w Licealiadzie w piłce ręcznej.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego
2. ZSP 10
3. ZSP 9
4. Technikum nr 3
Szkołę naszą reprezentowali: (kolejność alfabetyczna)
1. Baranowski Jakub 1 TE
2. Cymer Natan 4 TA
3. Czechowski Mikołaj 2 TD
4. Kozłowski Jakub 2 TD
5. Kraska Karol 1 TD
6. Lesiak Jakub 2 TF
7. Łysiak – Palmąka Tomasz 2 TF
8. Warchoł Hubert 4 TE
9. Zając Karol 1 TB
Trener: Tomasz Matulski
 
 

Skip to content