Dbaj o zdrowie

Zdrowie warunkuje naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Dlatego warto o nie zadbać. Dbać o swój organizm powinno się niezależnie od wieku, płci, zainteresowań, czy wykonywanych zawodów. Należy pamiętać, że na zdrowie mają wpływ: prawidłowe odżywianie, ruch, odpoczynek i równowaga emocjonalna.

Nauczyciel biologii Anna Rybińska-Latko i nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Jezierna przygotowali w bibliotece szkolnej kącik prozdrowotny. Znajdują się w nim  ulotki i broszury dotyczące zdrowego trybu życia.

Materiały edukacyjne informują o zgubnym wpływie na organizm człowieka różnych używek, jak np. papierosy, narkotyki, dopalacze itp. oraz o  chorobach dotykających ludzi. Ulotki informują również o możliwościach zabezpieczania się przed niektórymi  chorobami za pomocą szczepień profilaktycznych.

 

Ponadto w gablotach informacyjnych  na korytarzu prezentowane są gazetki ścienne dotyczące profilaktyki prozdrowotnej (Wszystko co warto wiedzieć o HIV, Profilaktyka chorób nowotworowych) oraz  artykuły z czasopism związane z szeroko rozumianą problematyką zdrowotną.

W ramach akcji promowane są również zbiory biblioteki dotyczące zachowań prozdrowotnych. Wśród nich znaleźć można publikacje dotyczące: zdrowego odżywiania, nałogów, w tym uzależnienia od Internetu i mediów, radzenia sobie ze stresem, nieśmiałością, depresją, bulimią, anoreksją i otyłością.

Zachęcamy do świadomych wyborów.

Anna Rybińska-Latko i Jadwiga Jezierna

 

Skip to content