Dni Otwarte

DSC_0101W środowe popołudnie 18 marca gościliśmy na Dniach Otwartych młodzież gimnazjalną z rodzicami. Ponownie otworzymy drzwi szkoły dla gimnazjalistów 11 kwietnia w sobotę.

Gimnazjaliści mogli obejrzeć specjalistyczne pracownie zawodowe oraz pracownie kształcenia ogólnego. Mieli okazję zapoznać się ze specyfiką kształcenia zawodowego technika elektryka, technika elektronika, technika informatyka, technika mechatronika, technika energetyka, elektryka i montera-elektronika. Mogli również dowiedzieć się w jaki sposób w danym kierunku zdobywa się kompetencje zawodowe.

Potencjalni kandydaci do szkoły uczestniczyli w praktycznych pokazach, jakie dla poszczególnych zawodów przygotowała młodzież naszej szkoły. Zwiedzający mogli obejrzeć m. in.: programowalne ramię robota zbudowane z klocków lego oraz zapoznać się z praktycznym wykorzystaniem układów pneumatycznych i elektropneumatycznych. Mogli również zgłębić tajniki świata fizyki dzięki ciekawym pokazom naukowym, które odbywały się w pracowni tego przedmiotu.

Dzień Otwarty w naszej szkole był okazją dla młodzieży gimnazjalnej i ich opiekunów do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm patronackich, którzy przedstawiali ofertę stypendialną dla najlepszych uczniów oraz możliwości zatrudnienia młodzieży po ukończeniu naszej szkoły. Swą obecnością zaszczyciła nas Veolia Energia Łódź, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i JTI Polska.

Skip to content