Dzień Edukacji Narodowej 2018

Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w naszej szkole w piątek 11 października.  Z tej okazji odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wręczone zostały również nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły, będące wyrazem uznania za ich wyróżniającą pracę zawodową.

W tym roku na uroczystości gościliśmy emerytowanych nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli instytucji i firm współpracujących ze szkołą. Wspólnie z nami świętowali m.in.: pani Sabrina Naremska – Veolia Energia Łódź S.A., pani Marta Chamernik – BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., pani Joanna Malarczyk – ABB Sp. z o.o, , pani Monika Kowalska – Procter &Gamble, przyjaciele szkoły i przedstawiciele Światowego Związku Armii Krajowej – pan Tadeusz Barański, pan Tadeusz Bratek, pan Ryszard Patzer, wiceprezes Zarządu Okręgu Łódzkiego ZNP – pan Marian Trębacz, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty Łódź Górna, Widzew NSZZ Solidarność – pan Wiesław Łukawski, a także przedstawiciele Rady Rodziców.

Tradycyjnie podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie młodzieży klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Pasowania, w imieniu dyrektor Henryki Michalskiej, dokonał Mirosław Gintowt, nauczyciel naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Pani dyrektor Henryka Michalska życzyła pierwszoklasistom, by w szkole realizowali swoje marzenia i rozwijali się przy wsparciu ze strony nauczycieli.

Podziękowała również nauczycielom za wysiłek włożony w wychowanie młodzieży oraz przygotowanie ich do dorosłego życia. Pani dyrektor zauważyła, jak wyjątkową misję ma do spełnienia nauczyciel, przywołując słowa G. Piramowicza: Cel jego jest bardzo szlachetny, przykładać się do szczęśliwości ludu, przez dobre wychowanie co do zdrowia, co do wiary i cnoty, co do nauki potrzebnej ku dobremu odbywaniu powinności i spraw życia każdego przyzwoitych”.

Pani dyrektor podkreśliła również, że Dzień Edukacji Narodowej jest świętem patrona naszej szkoły – Komisji Edukacji Narodowej. Mówiąc o historii i działalności tej instytucji, zauważyła, że KEN stworzyła podwaliny pod nowoczesny system edukacji i właśnie tę tradycję kontynuuje nasza szkoła.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja do nagrodzenia tych, którzy najbardziej poświęcają się wychowaniu i kształceniu młodzieży. Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi został uhonorowany pan Grzegorz Łakomski.

Za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą i opiekuńczą nagrodę dyrektora otrzymało jedenastu nauczycieli. W gronie nagrodzonych pedagogów znaleźli się ci, którzy rozwijają zainteresowania uczniów, przygotowują ich do egzaminów zawodowych, konkursów i olimpiad, włączają w realizację projektów czy uczą wrażliwości na potrzeby innych.

Za zaangażowanie w pracę zawodową nagrodę dyrektora otrzymali także: czterech pracowników administracji i czterech pracowników obsługi.

Całość uroczystości zwieńczona została przedstawieniem szkolnym. Uczniowie klasy II TD, pod opieką nauczycielek Małgorzaty Gajak-Toczek i Joanny Strzelczyk-Jajczak, przygotowali satyryczne scenki z życia szkoły, prezentując środowisko uczniów i nauczycieli w krzywym zwierciadle. Dekorację do uroczystości przygotowały nauczycielki Joanna Karolak i Beata Caban, zaś odpowiednie nagłośnienie i oprawę akustyczną zapewnili uczniowie klasy II TC.

Zdjęcia Sylwester Paczesny

Skip to content