Wycieczka klas I TF i I BA

W dniach 3-5 października 2018 uczniowie klasy I TF (technik automatyk) oraz I BA (mechatronik) wzięli udział w wycieczce zawodowo-krajoznawczej pod patronatem BSH.

Zwiedzaliśmy Muzeum Siarki w Tarnobrzegu,  Sandomierz z Muzeum diecezjalnym w Domu Długosza, Rzeszów z Turystyczną Trasą Podziemną, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Muzeum Techniki w Maleńcu.

Największą atrakcją dla młodzieży było poznanie procesu produkcyjnego i historii zakładów BSH Rogoźnica, w którym produkowane są odkurzacze oraz drobny sprzęt agd.

Również warsztaty kucia gwoździ oraz odlewania kul pistoletowych w Maleńcu cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Natomiast w Kolbuszowej mogliśmy, oprócz charakterystycznej dla tamtego terenu zabudowy drewnianej, poznać działanie starych narzędzi i urządzeń, jak tokarka, warsztat tkacki czy wyposażenie kuźni. Ciekawość wzbudziła również dawna szkoła, w której uczniowie mogli m.in. spróbować pisania piórem zanurzanym w atramencie w kałamarzu czy też rysikiem na specjalnych tabliczkach.

Dużą zasługę w zainteresowaniu młodzieży dawną i współczesną techniką miał Pan Zdzisław Migdalski, którego entuzjazm i olbrzymia wiedza pozwoliły poznać oglądane miejsca i urządzenia znacznie lepiej.

Dodatkowo wieczorami w ośrodku odbyły się, prowadzone przez nauczycielkę Ewę Marczewską, zajęcia z obserwacji nieba i zabawy z gwiazdozbiorami.

W  trakcie wycieczki młodzieżą opiekowali się wychowawcy klas: Ewa Marczewska i Sylwester Paczesny oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych Urszula Rutkowska.

Relacja – Ewa Marczewska

Zdjęcia przesłali: Ewa Marczewska, Sylwester Paczesny

Skip to content