Dzień europejski

Dzień Europejski – podsumowanie projektu wymiany polsko – niemieckiej.

W ostatnim dniu wymiany polsko – niemieckiej „Łączenie Światów” – zmniejszanie barier w komunikacji z osobami niedosłyszącymi uczestnicy projektu przedstawili założenia projektu i efekty swojej pracy podczas Dnia Europejskiego. Wraz z uczniami z naszej szkoły pracowała młodzież z Niemiec, ze szkoły Werner von Siemens Schule oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niesłyszących w Łodzi.

Na widowni zasiedli uczniowie i nauczyciele ZSP nr 9 oraz przedstawiciele łódzkich szkół gimnazjalnych i podstawowych.

W pierwszej kolejności na forum odbyły się prezentacje międzynarodowych grup projektowych, które  dotyczyły: stworzenia komunikatora – pętli indukcyjnej, systemów robotyki (Lego Mindstroms, Fischertechnik), mikrosterowników (Arduino), konstruowania dronów, multimediów i technik komputerowych. Jedna z grup ze zgromadzonego podczas projektu materiału, zmontowała krótki film o naszej szkole, który zaprezentowała publiczności. Natomiast całość działań projektowych podsumował film przygotowany przez międzynarodową grupę dokumentacyjną.

Po zakończeniu prezentacji każdy zainteresowany mógł podejść do specjalnie przygotowanych stoisk projektowych, by podziwiać efekty pracy w postaci zbudowanych i zaprogramowanych prototypów, dopytać o szczegóły lub wypróbować wybrany przez siebie model.

tekst: Renata Masica, zdjęcia: Renata Masica, Sylwester Paczesny

Skip to content