Jak dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?

Adresatami konkursu zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pt. „Jak Dzień Przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?” byli uczniowie realizujący projekt Dzień Przedsiębiorczości. Odbyli oni jednodniowy staż w wybranej przez siebie firmie i podzielili się swoimi spostrzeżeniami zdając z tego wydarzenia relację w postaci pracy pisemnej opatrzonej zdjęciami.

Szkolna Komisja Konkursowa zadecydowała, że do etapu ogólnopolskiego awansują prace następujących uczniów:

Darek Jóźwiak – kl. III TA – staż w firmie „Simko” Zbigniew Jóźwiak – instalacje elektryczne /Łódź

Podczas stażu w elektronicznej firmie „Simko” zapoznałem się z urządzeniami elektronicznymi (kamery CCTV, sygnalizatory, magistrale) oraz przyswoiłem wiele pojęć dotyczących wspomnianego zawodu. Podczas jednodniowych praktyk udoskonaliłem swoje umiejętności z zakresu:

– prowadzenie instalacji elektrycznej w budynku,
– montażu/instalacji kamer CCTV,
– montażu /instalacji sygnalizatorów,
– konfiguracji kamer oraz ich obsługi,
– schematu postępowania przy ingerencji w aktywnie działający system zabezpieczeń,
– organizacji pracy.

„Praktyka w firmie nauczyła mnie podstawowych czynności w moim przyszłym zawodzie, dzięki temu mam wiedzę jak będzie wyglądała moja przyszła praca co ułatwi mi start w branży oraz pozwoli na samodzielne wykonywanie czynności, które miałem okazje praktykować.W czasie praktyk utwierdziłem się również w przekonaniu o chęci podjęcia studiów z zakresu elektroniki.”

Michał Rutkowski – kl. II TE – staż w firmie „PRINTOR” sp. z o.o. /Łódź 

 „[…] Po godzinie spędzonej w dziale PCB zostaliśmy rozdzieleni do pracy w różnych sekcjach firmy, dwójka pierwszoklasistów trafiła do działu THT, ja zostałem przydzielony do SMD, czyli montażu maszynowego, Kuba zaś pozostał na PCB. (…) Później przydzielono mnie do nieco bardziej odpowiedzialnego zadania jakim jest obsługa maszyn. Oczywiście również pod opieką jednego z pracowników. Po niedługim czasie zdobyłem jego zaufanie i odnalazł we mnie całkiem zdolnego pomocnika, ponieważ podzieliliśmy się pracą: on opiekował się maszyną montującą podzespoły, a ja zajmowałem się maszynowym tunelem odpowiedzialnym za przylutowywanie części do płytki PCB. […] Osobiście jestem bardzo zadowolony z inicjatywy jaką podjęła szkoła kierując nas na staż do wybranej firmy, ponieważ zdobyłem wiele nowych doświadczeń, pozyskałem wiedzę o funkcjonowaniu firmy i jej zaangażowaniu w wykonywane projekty oraz poznałem pracę w realnych warunkach. „

Mateusz Piękny – kl. III TC – staż w firmie I.W. „Wifama-Prexer” sp. z o.o.

„Staż w firmie Wifama-Prexer był dla mnie ciekawym doświadczeniem zawodowym. Kilka godzin spędzonych w firmie na pewno na długo zostanie w pamięci, tym bardziej, że planuje po ukończeniu szkoły średniej kontynuować naukę w zakresie mechatroniki, automatyki i robotyki a jednocześnie pracować w tym zawodzie.”

 

Skip to content