Jak nie czytam, jak czytam!

W dniu dzisiejszym młodzi ludzie w całej Polsce podjęli próbę  pobicia rekordu czytania w jednym momencie. Organizatorem akcji jest redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”. W ubiegłym roku  w akcji „Jak nie czytam,  jak czytam” czytało jednocześnie 432 608 osób z całej Polski.

W tym roku nasza szkoła dołączyła do organizatorów akcji masowego czytania, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne.

Na szkolnym święcie czytelnictwa „Dzień Dziecka z książką” zamanifestowaliśmy nasze zamiłowanie do czytania książek poprzez akcję jednoczesnego czytania i happening czytelniczy  na boisku szkolnym.

 

Wysłuchaliśmy także fragmentu książki Jarosława Grzędowicza „Księga jesiennych demonów”, który przeczytał  uczeń klasy I TE Filip Zapart.

Nagrodzeni zostali również najaktywniejsi czytelnicy biblioteki w roku szkolnym 2016/2017.

Tytuł najaktywniejszego czytelnika biblioteki szkolnej zdobył uczeń klasy I TE Kamil Purgat.

Najaktywniejsze czytelniczo klasy:

I miejsce – klasa II TE

II miejsce – klasa I TE

III miejsce – klasa III TA

Organizacją „Dnia Dziecka z książką” zajmowali się nauczyciele: Dorota Białkowska, Ireneusz Gradowski, Jadwiga Jezierna, Katarzyna Pankratz, Dorota Serwik-Porowska i Monika Stępniak-Jankowska.

W organizację spotkania zaangażowani byli uczniowie klas –  I TD i III TE. W pomoc przy  przygotowaniu sali włączyli się również uczniowie klas: III ZA, I TB i II TE. Obsługę fotograficzną zapewnili Tomek Stusio i Marcel Bugaj.

Dziękujemy klasom: I TC, I TD, I TE, II TE, II TC i III TA za przygotowanie wspaniałych transparentów i klasie I TD i III TA za zaprezentowanie pomysłowych rekwizytów.

Organizatorzy Dnia Dziecka z książką.

 

 

Skip to content