Jubileusz szkoły

21 października 2016 roku  nasza szkoła uroczyście obchodziła 70-lecie powstania.

dsc_0188

W naszej szkole gościliśmy absolwentów, emerytowanych nauczycieli, przedstawicieli władz samorządowych, oświatowych i duchowieństwa łódzkiego, dyrektorów szkół łódzkich oraz reprezentantów instytucji, stowarzyszeń, zakładów i firm współpracujących ze szkołą.

dsc_0074

 Uroczystości oficjalne poprzedziła Msza Święta  odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.

dsc_0092

 Podczas uroczystości oficjalnej, która zgromadziła gości i społeczność szkolną na sali gimnastycznej, pani dyrektor Henryka Michalska przywołała najważniejsze fakty z historii naszej szkoły. Wyraziła również wdzięczność wszystkim, którzy poprzez swoją pracę przyczynili się do rozwoju naszej placówki.

dsc_0137

Głos zabrało wielu uczestników uroczystości,  którzy skierowali ciepłe słowa do byłych nauczycieli, absolwentów szkoły i obecnej kadry nauczycielskiej. Niezwykłe poruszenie wśród absolwentów wywołały słowa wypowiedziane przez dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia  Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego Janusza Moosa.

dsc_0093

 W tej niezwykłej, jubileuszowej atmosferze odbyło się również podpisanie umowy patronackiej pomiędzy  firmą ABB Sp. z o.o. a Miastem Łódź i  ZSP nr 9  w zakresie objęcia patronatem klasy o kierunku technik elektryk. To kolejna firma, która wspomoże naszą szkołę w kształceniu zawodowym młodzieży.

dsc_0201

Uroczystości jubileuszowe szkoły były również okazją do uroczystego pasowania młodzieży klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Pasowania w imieniu dyrektor Henryki Michalskiej dokonał Mirosław Gintowt, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Nowo pasowani uczniowie złożyli także uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

dsc_0277

Specjalnie dla absolwentów szkoły uczniowie przygotowali okolicznościowe przedstawienie. Były tańce, śpiewy i stroje z epoki powstania Komisji Edukacji Narodowej.

dsc_0344

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości na zgromadzonych czekała niespodzianka. Firma BSH ufundowała na jubileusz szkoły ogromny tort w  kształcie pralki. I tym słodkim akcentem rozpoczęliśmy z absolwentami sentymentalną podróż do lat minionych.

dsc_0387

Kadra nauczycielska i młodzież szkolna z ogromną przyjemnością prezentowała  gościom naszą placówkę.

Na każdym kroku ożywały wspomnienia, a wspomnieniom tym nie było końca…

img_4883

Absolwenci z wielkim zainteresowaniem poszukiwali informacji o swoich klasach w kronikach szkolnych, które specjalnie na tę okazję zostały zaprezentowane w holu szkoły.

dsc_0028

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się  wystawa fotograficzna „Podróż w czasie”, na której przedstawione zostały  kadry z życia szkoły od początków jej powstania po dzień współczesny.

img_4884

Nasi goście mieli także okazję zapoznać się z historią szkoły, która zaprezentowana została na wystawie pt. „Na kartach kronik szkolnych”. Ekspozycja przygotowana została w oparciu o informacje zamieszczone w kronikach szkolnych z lat 1946-2016.

Zdjęcia: Sylwester Paczesny, Krzysztof Muszyński, Marcel Bugaj, Kamil Kroll

Skip to content