Klasa II TC – najlepszą klasą Dziennika Łódzkiego…?

 

IITC

Witamy,

Jesteśmy uczniami klasy II o profilu mechatronicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi.
To właśnie my jesteśmy Najbardziej Kreatywną Klasą Dziennika Łódzkiego. Czym tak naprawdę jest kreatywność ?
To zdolność do tworzenia czegoś nowego, oryginalnego, niepowtarzalnego. W nauce nie ma jednak jednej uniwersalnej, autorytatywnej definicji kreatywności.

Nasza klasa składa się z 27 osób. Każdy z osobna  na każdej z lekcji może wykazywać się swoim niekonwencjonalnym podejściem i pomysłowością. Jednakże sama nasza kreatywność bez zainteresowania techniką byłaby niczym. Dlatego też wykorzystujemy wszelkie pomoce szkolne oraz dodatkowe zajęcia, jakie oferuje nam  szkoła. ZSP nr 9 jest szkołą, która stwarza warunki do jak najlepszego rozwoju zawodowego. Jest to m. in. możliwe dzięki umowom partnerskim pozwalającym  na praktyki w zakładach, które są znane na rynkach całego świata. Mamy również możliwość skorzystania z dofinansowania do wycieczek oraz stypendiów; jak również uczestniczymy w wymianie uczniowskiej z zaprzyjaźnioną szkołą w Niemczech. Pomysły rodzą się indywidualnie w głowie każdego z nas, a następnie rozwijamy  je  w grupie pod okiem  naszych doświadczonych i niepowtarzalnych pedagogów. Poprzez pracę indywidualną a następnie grupową uczymy się współpracować i ponosić odpowiedzialność za to, co tworzymy. Taka to właśnie jest  nasza klasa. Tu rodzą się unikalne pomysły i każdy może realizować swoje zainteresowania. Umiejętność współpracy w grupie wpływa na to, że każdy z nas ma poczucie zadowolenia i satysfakcję z  własnego wkładu  w pracę na rzecz klasy, szkoły czy projektu, który jest realizowany. Nasze pomysły i dalszy rozwój pod okiem ekspertów pozwolą nam w niedalekiej przyszłości  zrewolucjonizować  świat i zachwycić go naszą kreatywnością. Czym byłby świat bez kreatywnych ludzi? ZAPEWNE JEDNĄ WIELKĄ PUSTYNIĄ. Ale nie zapominajmy o tym, że wielkie osiągnięcia, nawet przy dużej  kreatywności, nie są możliwe bez dobrych i wyrozumiałych mistrzów, którzy dają nam drogowskazy i zasiewają ziarna wątpliwości pobudzające nasz umysł do myślenia.

Zagłosuj!

IITC_glosowanie

 

Kliknij na link i przejdź do głosowania na stronie Dziennika Łódzkiego:

http://www.dzienniklodzki.pl/plebiscyt/karta/klasa-ii-tc-o-profilu-mechatronicznym-zespol-szkol-ponadgimnazjalnych-numer-9-im-komisji-edukacji-narodowej-w-lodzi,29025,1462673,993786,t,id,kid,zid.html

Skip to content