Konkurs „BHP w ELEKTRYCE”

W dniu 12 czerwca 2018 roku w ZSP nr 9 odbyła się czwarta edycja konkursu „BHP w ELEKTRYCE”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i utrwalenie nawyków bezpiecznej pracy przy urządzeniach elektrycznych.

Każdą szkołę reprezentował wyłoniony podczas eliminacji szkolnych dwuosobowy zespół.

W konkursie uczestniczyło 8 szkół ponadgimnazjalnych branży elektryczno – elektronicznej z Łodzi, Zgierza, Pabianic i Rawy Mazowieckiej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy ITC: Kamil Gołębiewski i Damian Ciszek.

Wszystkie drużyny wykonywały trzy zadania praktyczne. Trzy drużyny o największej liczbie zdobytych punktów walczyły o zwycięstwo w rundzie finałowej.

Zadania oceniała komisja konkursowa w składzie:

  • Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi,
  • Przedstawiciel Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Łódź – przewodniczący
  • Przedstawiciel firmy patronackiej Veolia Energia Łódź S.A.

Uczniowie drużyn, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce w etapie międzyszkolnym, otrzymali dyplomy oraz  nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Łódź, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi oraz firmę Veolia Energia Łódź S.A. Pozostałym uczestnikom konkursu oraz ich szkolnym opiekunom przekazane zostały drobne upominki ufundowane przez organizatorów. Szkoły biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli w konkursie „BHP W ELEKTRYCE” drugie miejsce. Zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi. Trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach.

W organizacji konkursu pomagali uczniowie z klasy ITC.

Urszula Rutkowska

Skip to content